Trump'ın korumalarına hırsızlık şoku

Trump'ın korumalarına hırsızlık şoku
18.3.2017 - 00:58

ABD'de başkan ve ailesini koruma görevi bulunan ABD Gizli Servisi'nde görevli bir ajanın, içinde New York'taki Trump Tower'ın kat  planı ve acil bir durumda binadakilerin tahliyesi için kullanılacak protokolün  olduğu dizüstü bilgisayarı çalındı.

Gizli Servis'ten yapılan açıklamada hırsızlık olayı doğrulanarak, bir  görevlinin Brooklyn'de park halindeki aracından sırt çantasının çalındığı  belirtildi.

Yetkililer bilgisayarın nasıl çalındığına ilişkin soruşturmanın  sürdüğünü kaydederek, konu hakkında bilgisi olan vatandaşların New York polisine  bilgi vermelerini istedi.

ABD medyasında yer alan haberlere göre çantada Trump Tower'ın kat  planları ve acil durumlarda binadakilerin tahliyesinde kullanılacak protokole  ilişkin hassas bilgilerin olduğu duyuruldu.

ABD'de görevdeki başkanlar ve ailesi ile önceki başkanlar ve  ailelerini koruyan gizli servis ajanları son yıllarda skandallara konu oluyor.

Kolombiya'da ABD Başkanı Barack Obama'yı korumakla görevli ajanlar  seks skandalına karışmış ardından ajanlara yönelik bazı yasaklar çıkarılmıştı.

Beyaz Saray'ın çitlerinden atlayanların engellenememesi de son dönemde  gizli servis ajanlarına yönelik eleştirilere neden olmuştu.

DÜNYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;