Spor
  • 25.7.2009 14:39

DÜNYANIN EN UZUN BOYLU KALECİSİ ES ES'DE

STEIN AM RHEIN - İsviçre'nin Stein Am Rhein kentinde kamp yapan Eskişehirspor'un kalecisi İvesa, araştırmalara göre dünyanın en uzun boylu kalecisi olduğunu belirterek, uzun boylu kalecilerin diğer oyunculara göre daha kuvvetli olması gerektiğini, bunun için çok çalıştığını söyledi.
Türkiye futbol liginin de güce dayalı olduğunu ifade eden İvesa,''Uzun boylu olduğum için çok çalışmam ve güçlü olmam lazım. Bu konuda çalışmalarımı sürdürüyorum. Türkiye insanı futbolu çok seviyor. Taraftarın maçlara ilgi göstermesi futbolcuları motive ediyor. Bu yüzden her maça konsantre olmak zorundayız. Takımda hiç problem yok. Kamp çok iyi geçiyor. Arkadaşlarımız arasında iyi bir uyum var. Bu da bizi başarılı kılıyor''dedi.
İvesa, bu yıl Eskişehirspor'un iyi yerlere gelmesi için elinden gelen tüm çabayı sarf edeceğini anlatarak, ''Geçen yıl ligde kalmamızın en büyük etkenlerden biri de muhteşem Eskişehirspor taraftarıdır. Onlar bizleri motive ederek ayağa kalkmamızı sağladı. Bu yıl elde ettiğimiz başarıları taraftarlarımıza armağan edeceğiz'' dedi.

İLGİLİ HABERLER