Dünya
  • 2.4.2020 23:02

Dünyayı ayağa kaldıran sözler! 'Afrika'da ve hayat kadınları üzerinde deneyelim'

Fransız kanalında açıklama yapan iki Fransız doktor, tüberküloz tedavisinde kullanılan BCG aşısının koronaya nasıl tepki vereceğini araştırmak için skandal bir öneride bulundu. İki doktor, aşının Afrikalılar ve hayat kadınları üzerinden denenmesi gerektiğini söyledi. Doktorların açıklamaları büyük tepki çekti.

Fransız kanalında açıklama yapan iki Fransız doktor, tüberküloz tedavisinde kullanılan BCG aşısının korona virüs hastalarında denenmesi hakkında yorum yaparak araştırmaların Afrika'da ve hayat kadınları üzerinde denenmesine yönelik skandal açıklamaları ile tepki topladı.

Dünyayı ayağa kaldıran koronavirüs sözleri! 'Afrika'da ve hayat kadınları üzerinde deneyelim'

Fransa'nın LCI kanalında canlı yayın bağlantısı yapan Cochin Hastanesi Yoğun Bakım Servis Şefi Prof. Dr. Jean Paul Mira ve Araştırma Direktörü Prof. Dr. Camille Locht, yayın sırasında skandal sözlere imza attı. Tüberküloz tedavisinde kullanılan BCG aşısının koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılması için yapılan araştırma ve denemeler hakkında konuşan doktorlar, sosyal medyadan büyük tepki topladı.

"Araştırmaları Afrika'da yapamaz mıyız?"

Aşı denemeleri ile ilgili yorum yapan Doktor Mira, "Bu araştırmaları maskenin, tedavinin, yoğun bakımın olmadığı Afrika'da yapamaz mıyız? Tıpkı AIDS araştırmalarında olduğu gibi. Veya hayat kadınları üzerinde deneyemez miyiz? Çünkü onlar daha fazla hastalanmaya yatkın, korunmuyorlar. Ne düşünüyorsunuz?" dedi.Doktor Locht'tan da skandal sözlere destek geldi. Locht, "Evet haklısınız. Zaten bu araştırmanın paralelinde Afrika'da bir araştırma yapmayı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Skandal sözler infial oluşturdu

Açıklamaların ardından doktorlar sosyal medyada eleştiri yağmuruna tutuldu. Söylemleri "emperyalist düşünce" olarak nitelendiren kullanıcılar arasında Afrika kökenliler tarafından "Biz atalarımız gibi ezilmeyiz, gereken cevabı sert şekilde veririz" yorumları yapıldı.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    PKK lı ve FETÖ cülere de bizde uygulayabiliriz; onların otoimmün leri çok yüksek zira kendi milletini düşman olarak görüyorlar onlara bir şey olmaz.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER