Asayiş
  • 24.7.2009 12:46

E-POSTA HAYATLARINI KURTARDI

FATİH KEÇE-YUSUF KOYUN-ADANA

Adana'da oturan S.S. (15), ailesinin ablası ve kendisine kötü muamelede bulunduğunu ileri sürerek, Mart ayında ablası Ö.S. (17) ile birlikte memleketleri Diyarbakır'a kaçtı. Kız kardeşler burada tanıştıkları taksici Ramazan B.'nin (46) evinde kaldı. İddiaya göre, Ramazan B. yaklaşık 1.5 ay boyunca ilişkiye girdiği S.S.'yi (15) 100 lira karşılığında başka erkeklerle ilişkiye zorladı. S.S., Ramazan B.'nin teşvikiyle Mehmet Emin G. (68) ve Yılmaz E. (40) ile ilişkiye girerken polise, e-posta yoluyla ihbar yapıldı. İhbarı değerlendiren polis eve baskın düzenleyerek S.S. ile Ö.S.'yi fuhuş evinden kurtardı.

Yaşları küçük kızları fuhşa teşvik eden Ramazan B. ve onlarla ilişkiye girdikleri belirlenen Mehmet Emin G. ve Yılmaz E. tutuklanırken, kız kardeşler Adana'daki ailelerine teslim edildi. Diyarbakır'daki mahkemenin isteğiyle kız kardeşler, Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde pedagog gözetiminde ifade verdi. İfadeleri kameraya çekilen kız kardeşlerden S.S., önceki ifadesini yinelerken daha önce şikayetçi olmadığını söyleyen Ö.S. de Ramazan B.'nin kendisini fuhşa teşvik ettiğini söyleyerek davacı oldu.

S.S. ve Ö.S., ailelerinin yanını dönmek istemediklerini açıklarken genç kızların ruh sağlıklarının yerinde olmadığını ve aile ilişkilerinin iyi olmadığını bildiren pedagog da, S.S. ve Ö.S.'nin koruma altında tutulması gerektiğini söyledi. Mahkeme tarafından genç kızların koruma altına alınması için nöbetçi cumhuriyet savcısına gönderdi. Cumhuriyet savcısının yetiştirme yurduna teslim edilerek korum altında tutulmasına karar verdiği kardeşler, daha sonra Hürriyet Polis Karakolu'na götürüldü.

Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürlüğü'ne teslim edilen genç kızlar karakoldan da Adli Tıp Birimi'ne götürüldü. Polisler kız kardeşleri karakoldan götürürken yüzlerini şemsiye kullanarak saklarken, olayla ilgili olarak Ramazan B., Mehmet Emin G. ile Yılmaz E.'nin Diyarbakır'da tutuklandıkları öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER