Gündem
  • 20.8.2019 12:10

Egemen Bağış'ın yeni görevi belli oldu

Egemen Bağış istediğini aldı

17-25 Aralık sürecinin ardından bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa eden eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın, Prag Büyükelçiliği’ne atanması kesinleşti.

17-25 Aralık sürecinin ardından bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa eden eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın, Prag Büyükelçiliği’ne atanması kesinleşti.

Sözcü'de yer alan habere göre; İran’a ABD ambargosunun delinmesi olayı nedeniyle Amerika’da tutuklanan 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının kilit ismi Reza Zarrab dosyasında adı geçen Bağış için Çekya Cumhuriyeti’nden agreman istendi.

Geçen ay Egemen Bağış'ın, Prag Büyükelçiliği’ne atanacağı yönünde haberler çıkmıştı.

DİKKAT ÇEKEN İSİMLER

Fazilet Partisi'nden milletvekili seçilen ve yemin törenine türbanla katılıp vatandaşlıktan çıkarılan Merve Kavakçı, Malezya'da Büyükelçi olmuştu. AKP Eskişehir eski milletvekili Murat Mercan ise halen Tokyo'da büyükelçilik yapıyor.

AKP Şanlıurfa eski Milletvekili Abdülkadir Emin Önen Çin Halk Cumhuriyeti'ne Pekin Büyükelçisi olarak atandı. AKP Bursa eski Milletvekili Tülin Erkal Kara 2016'da Makedonya, AKP İzmir eski Milletvekili Zekeriya Akçam ise 2012'de Cakarta Büyükelçisi olmuştu.

Yorumlar (2)

  • - ASABİ

    Bu şahısları Avrupa'da elçiden sayıp kıymet veren olacak mı acaba? Eski bakanların acem iş adamından aldığı rüşvetleri ABD mahkemelerinde kanıtladılar da dünyaya rezil ettiler be. Rüşvetlerle iş yapan eski bakanı istifa ettir sonra Prag'a elçi yap. Ülkemiz iktidarının dünyada değeri, saygınlığı olur mu? Anlaşılan o ki yeni kurulacak parti oldukça iyi iş yapacak. Korkusundan eskilere, istifa ettirdiklerine nur yağdırıyor.

  • - CUMHUR

    AKP Makara Bakara deyip Allah'ın ayeti ile alay eden münkir_i münafığı kutsuyor bu günah AKP ye oy veren zındıklara aittir demek ki Bağış atanmak için Zarrab gibi orospunun ücretini peşin ödemiş.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER