IŞİD 3 peşmergenin kafasını böyle kesti
Fox TV'de canlı bomba paniği
Kadınlarla erkeklerin renkli savaşı

İŞTE KAR NEDENİYLE OKULLARI TATİL OLAN İLLER

Edinilen bilgiye, bölgede devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu mevcut durumu değerlendirdi.

SAMSUN - Samsun'un bazı ilçeleri ile Kastamonu'da 8 ilçede kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime ara verildi.
Edinilen bilgiye, bölgede devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu mevcut durumu değerlendirdi.
Kurul, Havza ve Vezirköprü'de birer gün, Kavak ve Asarcık'ta 2'şer gün, Ladik ilçesinde ise 3 gün süreyle ilköğretim ve orta öğretim okullarında eğitim öğretime ara verilmesini kararlaştırdı.
Bu arada 299'a ulaşan kapalı köy yolunun açılması için yürütülen çalışmaların aralıksız devam ettiği bildirildi.

-KASTAMONU

Kastamonu'da da yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilçedeki tüm okullar ile kent merkezinde taşımalı sistemle eğitim veren ilköğretim okullarında bir gün eğitime ara verildi.
Kastamonu Valiliği Kriz Masasından yapılan yazılı açıklamada, il genelinde 314 köy yolunun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığı, Şenpazar, Doğanyurt, İhsangazi, İnebolu, Araç, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçe merkezleri dahil toplam 448 köye, enerji nakil hatlarında meydana gelen arızalar sonucu elektrik verilemediği duyuruldu.
Açıklamada, Kastamonu merkezde taşımalı sistemle eğitim veren ilköğretim okulları ile Şenpazar, Çatalzeytin, Bozkurt, Abana, İnebolu, Doğanyurt, İhsangazi ve Araç ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

NİĞDE

Niğde'de akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün süreyle ara verildi.
Niğde'de günün ilk saatlerinde başlayan kar yağışı, akşam saatlerinde etkisini arttırdı. Kent merkezinde kar kalınlığı 15 santimetreyi geçerken, yüksek kesimlerde 30 santimetrenin üzerine çıktı. Niğde Valiliği'nden yapılan açıklamada, kar yağışı ve hava muhalefeti sebebiyle il merkezi ile ilçeleri Alltunhisar, Bor, Çiftlik ve Ulukışla ile il merkezine bağlı belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiği bildirildi. Açıklamada sadece Çamardı ilçesinde eğitimin devam edeceği kaydedildi.
Öte yandan, Niğde-Adana karayolunun Eminlik ve Çaykavak mevkileri yoğun kar yağışı nedeniyle zaman zaman ulaşıma kapandı. Karayolları ekipleri yol açma çalışmalarını sürdürürken, trafik ekipleri zinciri takılı olmayan araçların geçişlerine izin vermiyor.

KARAMAN

Karaman ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Ermenek ve Sarıveliler ilçeleri ile bağlı köylerinde bulunan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.
Karaman'da dün başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışı nedeniyle İç Anadolu'yu güneye bağlayan Sertavul Geçidi, yoğun kar yağışı ve bazı araçların yolda kayması sonucu trafiğe kapandı. Bölge trafik ekipleri, Karaman'dan Mersin yönüne gidecek araçlara izin vermezken, Karayolları ekipleri kapanan yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Kar yağışı ve tipi, Karaman'ın bazı ilçelerinde de etkili oldu. Kar yağışı ve tipi nedeniyle Ermenek ve Sarıveliler ilçeleri ve bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildiği açıklandı.

BOZKIR

 

Konya'nın Bozkır ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar yarın 1 gün tatil edildi.
Bozkır'da dün gece başlayan kar yağışının etkili olması, özellikle de yüksek kesimlerde yoğun bir şekilde devam etmesi, yerleşim birimleri arasında ulaşımın kesilmesine neden oldu. İlçe Hıfzısıhha Kurulu, özellikle taşımalı ilköğretim kapsamında taşınan öğrencilerin, taşıma merkezi ilköğretim okullarına gidiş gelişlerinde büyük sıkıntılar yaşanacak olması nedeniyle ilçe genelindeki bütün ilk ve orta dereceli okulları Pazartesi günü tatil etti. İlçe merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 50 santimetre oldu.
İlçe içindeki yolların ulaşıma açılması ve buzlanmalara karşı Bozkır Belediyesi tarafından gerekli tedbirler alınırken, yetkililer, yerleşim birimleri arasındaki yolların açılması için çalışmalara başlandığını belirtti.

BEYŞEHİR VE DEREBUCAK

Konya'nın Beyşehir ve Derebucak ilçelerinde yarın okullar 1 gün süreyle tatil edildi.
Beyşehir Kaymakam Vekili ve Derebucak İlçe Kaymakamı İsmail Baş, yaptığı açıklamada bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların her iki ilçede de Pazartesi günü 1 gün süreyle tatil edildiğini bildirdi. Kaymakam Baş, Derebucak ilçe merkezinde ölçülen kar kalınlığının 45 santimetre olduğunu, yüksek kesimlerde daha fazla olduğunu belirterek, "Beyşehir ve Derebucak ilçelerimizde hafta sonundan itibaren etkili olan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle köy yollarımızın büyük bölümü ulaşıma kapandı. Bu yolların ilçe merkezlerimizle bağlantısının yeniden sağlanabilmesi için yürütülen çalışmalara hız kesmeden devam ediliyor" dedi.
Beyşehir'de de iki gündür etkili olan kar yağışı, günlük hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kent merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreye ulaşırken, yağış aralıklarla devam ediyor. Beyşehir Belediyesi şehir merkezinde özellikle ana caddeler ile mahalle aralarındaki yolları ulaşıma açabilmek için yoğun gayret gösteriyor. Şehir merkezinde karla mücadele çalışmalarının yanı sıra buzlanma görülen yollarda tuzlama faaliyetleri yürütülüyor. Yetkililer bölgede karayollarının ulaşıma açık olduğunu, sürücülerin mümkünse trafiğe çıkmamalarını, yola çıkmak zorunda kalan sürücülerin ise, araçlarında zincir takılı olmadan, çeki halatı ve takoz bulundurmadan çıkılmaması gerektiği yönünde uyarılarda bulunuyor. Sürücülerin karayollarının buzlanma görülen kesimlerinde dikkatli ve yavaş seyretmeleri de isteniyor.

DENİZLİ

Denizli'de kar yağışı ve hava muhalefeti sebebiyle bazı ilçe, belde ve köylerde okullar bir gün tatil edildi.
Denizli Valiliği tarafından yapılan açıklamada Çal, Baklan, Güney, Serinhisar, Akköy ilçeleri ile merkeze bağlı Cankurtaran, Güzelpınar, Akdere, Gözler, Uzunpınar belde ve köyleri, ayrıca Çardak ve Bozkurt ilçelerine çevreden taşımalı olarak gelen öğrenciler için kar yağışı nedeniyle yarın 1 gün süre ile okulların tatil edildiği belirtildi.
Bu arada dün geceden beri kapalı olan Denizli-Antalya Karayolu Tavas makasında yol açma çalışmalarının tamamlandığı, ancak kar yağışı ve hava muhalefeti nedeniyle araçların zincirli ve kontrollü geçişine izin verildiği kaydedildi.

AFYONKARAHİSAR 

Yoğun kar yağışı nedeniyle Afyonkarahisar'ın bazı ilçelerine bağlı belde ve köylerdeki okullarda eğitime 1 gün ara verildi.
Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Emirdağ ve Bayat ilçelerine bağlı belde ve köylerdeki okullar ile bu ilçelerde ve İscehisar ilçesinde taşımalı eğitim verilen okullarda 1 gün süre ile eğ itime verildiğini söyledi.

Çok Okunanlar

Polisler binanın etrafını sardı..
IŞİD'den korkunç bir infaz daha..
Bir MKYK üyesinin ifadesiyle, "Teşkilâtın genleriyle oynanmaya ...
Samanyolu Televizyonu Türksat uydusundan çıkarılmasının ardından devam ...
Sosyal medyada yayınlanan bu görüntüler korku filmlerini aratmayacak ...
"Terör örgütünün içerisinde barınan terörist denir" diyen Cumhurbaşkanı ...
Bu Çinlilerde insaf ve vicdan yok..
Yaşı 70'e dayandı ama çapkınlıklarını sürdürüyor...
Florya'da bulunan bir oto galeride alacak verecek meselesi yüzünden ...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi ...
Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.
Görüş ve önerileriniz için info@habervitrini.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.