Okullar hangi illerde tatil? 19 Ocak Kar tatilleri

Okullar hangi illerde tatil? 19 Ocak Kar tatilleri
19.1.2018 - 09:53

Karaman, Bolu, Nevşehir, Bayburt, Erzurum, Niğde, Siirt ve Sivas'ta okullar tatil mi? sorusu merak ediliyor. 19 Ocak 2018 karne günü öğrencileri kar sürprizi karşıladı. Bir çok ilde okullara kar tatili ile ara verildi. İşte kar tatili olan iller...

19 Ocak 2018 günü karne alacak öğrenciler kötü sürpriz ile karşılaştı. Kar yağışının yoğun olduğu illerde okullar kar tatili ilan edildi. İşte kar tatili olan iller.

KARAMAN'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Karaman'da yoğun kar yağışı nedeniyle, merkez ve merkeze bağlı taşımalı eğitim yapan okullarda karnelerin dağıtılacağı cuma günü eğitime ara verildiği bildirildi.

Kent merkezinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Karaman Valiliği'nden yapılan açıklamada, kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, öğrencilerin cuma günü izinli sayılacağı kaydedildi.

BOLU'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Bolu'da etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde eğitime 1 gün ara verildi. Bolu Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle, Bolu İli genelinde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim faaliyetlerinin yar tatil edilmesine karar verildiği ifade edildi.

Açıklamada, il genelindeki kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de aynı gün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

BAYBURT'TA OKULLAR TATİL Mİ?

Bayburt İl Milli Eğitim müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Bayburt'ta fırtına uyarısı nedeniyle taşımalı eğitim yapılan okullarda öğrencilere karne verildi.
İl Milli eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle: "Bugün öğleden sonra ve yarın İl genelinde fırtına beklendiğinden Valiliğimizin talimatı ile taşımalı öğrencilerimize 1,5 gün tatil verilmiştir. Bugün öğleden sonra taşımalı öğrencilerimizin karneleri verilecektir."

ERZURUM'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Aşkale ilçe Kaymakamlığından yapılan açıklamada iki gündür yoğun bir şekilde yağan kar dolayısı ile köylerden taşımalı sistem ile eğitim öğretim gören öğrencilere iki gün tatil verildi. 
Bu sistem ile ilçede eğitim gören öğrenciler karnelerini daha sonra havaların düzelmesi ile okullarından karnelerini alabilecekler.

SİİRT'TE OKULLAR TATİL Mİ?

Siirt'in Pervari ilçesinde yoğun kar yağışı dolayısıyla okullar tatil edildi. Parvari Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, etkili kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Kar yağışının devam ettiği ilçe merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 40 santimetreye ulaştı.

Karayolları ekipleri, yol açma ve temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

SİVAS'TA OKULLAR TATİL Mİ?

SİVAS´ta gece boyu etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde okullar ve özel eğitim merkezleri tatil edildi.

Kar yağışının etkisini artırdığı kentte Valilik kararı ile eğitime 1 gün ara verildi. Okulların yarı yıl tatiline gireceği gün, kar nedeniyle merkezde bugün için tatil kararı alındı. Vali Davut Gül´ün talimatıyla okullarda karnelerin velilere verilebileceği belirtildi. Engelli ve hamile kamu personelleri de yarın izinli sayılacak.

 NEVŞEHİR'DE OKULLAR TATİL Mİ?

Nevşehir valiliği de tatil haberini sosyal medya üzerinden duyurdu.

Valiliğin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, "İlimizde yoğun kar yağışı nedeniyle 09 OCAK 2017 günü Nevşehir merkezi ve tüm ilçelerinde okullar bir gün tatil edilmiştir" denildi.

NİĞDE'DE OKULLAR TATİL Mİ?

Niğde Valiliği, beklenen yoğun kar yağışı ve sonrasında oluşacak buzlanma nedeniyle ilk ve orta okulların 19 Ocak Cuma günü tatil edildiğini duyurdu. Ayrıca yine kar yağışı nedeniyle Ereğli Ayrmı ile Uluskışla-Pozantı Karayolu'nun da saat 00.30 itibariyle trafiğe kapatıldığı belirtildi.

 

EĞİTİM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;