Sözleşmeli öğretmen başvuru tarihi belli oldu

Sözleşmeli öğretmen başvuru tarihi belli oldu
10.7.2017 - 13:41

Sözleşmeli öğretmenlik konusunda binlerce kişiyi ilgilendiren son dakika haberi geldi. 20 bin sözleşmeli öğretmenlik için başvurular 10-17 Temmuz'da, atamalar ise 19 Temmuz'da gerçekleştirilecek.

MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmenlik Tercih Başvurularına İlişkin Atama Ekranı Açıldı !

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin atama ekranı açıldı. Atamalara ilişkin tercih başvuruları 17 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlik tercih başvurularına ilişkin atama ekranı açıldı ve tercihler başlamış oldu. Tercih başvuruları ise 17 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecektir. Konu ile ilgili olarak öğretmen adaylarının tercihlerine ilişkin atama sonuçları 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacaktır.

KPSS puanına göre sözlü mülakata çağrılan adaylar sözlü sınavda aldıkları puana göre atanacaklar. 2017 yılı sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları 17 Mayıs 2017 tarihinde açıklanmıştı. Sonuçların açıklanmasının ardından oluşan sıralamalar, branş bazında mülakat sıralamaları ise hala açıklanmadı. Öğretmen adayları mülakatlardan aldıkları puanlar ile tercihlerini yapacaklardır.

TERCİH BAŞVURULAR

Tercihlere ilişkin atama ekranının açılması ile öğretmen adayları okul tercihlerinde bulunacaklar. Konu ile ilgili olarak kadrolu öğretmen atamalarında adaylara 40 tercih hakkı veriliyordu. Ancak sözleşmeli öğretmen atamalarında adaylara sadece 20 tercih hakkı verildi.

Okul tercihleri ise 17 Temmuz 2017 tarihinde sona erecek. Tercihlerin bitmesinin ardından sonuçlar 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanacak.

20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atama Tercih Başvuru Ekranı İçin TIKLAYIN.

Kamupersoneli.net - ANKARA

EĞİTİM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;