17 milyon Nano çaldıran Bitgrail borsası iflas başvurusu yaptı

17 milyon Nano çaldıran Bitgrail borsası iflas başvurusu yaptı
12.2.2018 - 10:03

İtalya merkezli kripto para borsası BitGrail, 170 milyon dolar değerindeki 17 milyon Nano (XRB) çaldırdı. Borsa iflas başvurusunda bulundu

BitGrail, az bilinen ve eski adı RaiBlocks olan Nano alış ve satışına odaklanan bir borsaydı. Şirket, 170 milyon dolar değerindeki hırsızlığın otoritelere bildirildiğini ve ikinci bir duyuruya kadar tüm işlemlerin askıya alındığını duyurdu.

Şubat ayında siber korsanların hedefi olan tek borsa BitGrail değildi. Tokyo merkezli Coincheck 400 ile 535 milyon dolar arasında kripto parayı çaldırmıştı.

 BİTCOİN SOYGUNUNDAN ÖNCE UYARMIŞ: 530 MİLYON DOLAR UÇTU!

Coincheck, tüm müşterilerine kaybettikleri paraların geri ödeneceğini duyururken; Twitter üzerinden açıklama yapan BitGrail’in kurucusu Francesco Firano, kayıpları yüzde 100 geri koyamayacaklarını söyledi.

BitGrail, yakın geçmişte yeni bir güvenlik uygulaması başlatmış ve kullanıcıların belli bir meblağın üzerindeki işlemler için hesaplarını doğrulamalarını zorunlu kılmıştı. Ancak bu önlem borsayı korumaya yetmezken; kimi kullanıcıların aralık ayından bu yana doğrulama işlemine yanıt beklediklerine dikkat çekiliyor.

EKONOMİ HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;