Google yasakladı Bitcoin çakıldı

Google yasakladı Bitcoin çakıldı
14.3.2018 - 14:46

Bitcoin ne kadar oldu? Kripto para birimi Bitcoin fiyatı değer kaybediyor! İşte 14 mart Bitcoin!

Google, kripto para reklamlarını yasaklama getirince kripto para piyasaları dalgalandı. Bitcoin değer kaybederek düşüşe devam ediyor. Bitcoin ne kadar? 14 Mart Bitcoin fiyatları

Her şey Bitcoin yasağı ile başladı. Gündeme bomba gibi düşen Google yasağı Bitcoin piyasasını da sert vurdu. Bitcoin son 24 saatte  yüzde -4,15 değer kaybederek 8.863,63 dolar oldu. Sert düşüş Bitcoin yatırımcılarını harekete geçirdi.

BİTCOİN NE KADAR OLDU? KAÇ TL, KAÇ DOLAR?

Bitcoin/ABD Doları - BTC/USD 8.863,63

Bitcoin/Türk Lirası - BTC/TRY 34.265,02

Bitcoin (BTC) Nedir?

Bitcoin; kriptolu (şifreli) para kategorisinde, açık kaynaklı bir kod olarak yayınlanmış bir dijital para birimidir. Bitcoin, mevcut kullandığımız TL, Dolar, Euro gibi para birimleri gibi, günlük yaşantımızdaki alışverişlerimizde ve çevrimiçi ortamlarda harcayabileceğimiz bir para birimi özelliği göstermektedir. Bitcoin’i diğer para birimlerinden ayıran özellik ise, para otoritelerinin ve hükümetlerinin Bitcoin üzerinde bir hakimiyetlerinin olmayışıdır. Çünkü Bitcoin, hükümetlerin kontrolünde değil, Bitcoin ağının kontrolünde üretilmektedir.

 

EKONOMİ HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;