Maliye ve Hazine Bakanı Yardımcısı'ndan FETÖ beğenileri

Maliye ve Hazine Bakanı Yardımcısı'ndan FETÖ beğenileri
11.10.2018 - 13:33

Hazine'nin tepesindeki ismin arşivinden neler çıktı

Hazine’de Bakan Yardımcısı yapılan Osman Dinçbaş’ın beğenileri Hazine’de elden ele dolaşıyor. Olay kafalarda soru işaretine neden oluyor..

Osman Dinçbaş kimdir? Hangi göreve atandı?

Ekonomik kriz nedeniyle Türkiye'de gözlerin çevrildiği kurum Hazine ve Maliye Bakanlığı oldu. 24 Haziran'dan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip, Hazine ve Maliye Bakanlığı'na damadı Berat Albayrak'ı görevlendirdi. Albayrak'ın koltuğa oturmasıyla birlikte yıllardır korunan, Hazine bürokrasisi büyük bir değişime uğradı.

DIŞARIDAN GETİRİLEN İSİMLER

Özel sektörden isimler Bakan Yardımcılığı'na, danışmanlığa getirildi. Dışarıdan en tepeye getirilen isimler Hazine bürokrasisinde rahatsızlığa neden oldu.

Albayrak'ın dışarıdan getirdiği isimlerden birisi Osman Dinçbaş.

Dinçbaş, uzun yıllar boyunca özel sektörde çalıştı.

Dinçbaş, Berat Albayrak'a ait olduğu ileri sürülen maillerde ise, Albayrak'a bir güvenlik sistemini tanıtmasıyla gündeme gelmişti. Söz konusu maillerde Dinçbaş, İstanbul Emniyeti'nden görevlilerle görüştüğünü yazmıştı.

DİNÇBAŞ KİMLERİ BEĞENMİŞTİ

Osman Dinçbaş araştırıldığında sosyal medya hesabı dikkat çekiyor. Dinçbaş her ne kadar Twitter hesabından yaptığı beğenileri silse de, biraz araştırma sonucu beğenileri bulunabiliyor.

Dinçbaş'ın beğenileri arasında firari FETÖ'cü Emre Uslu'nun "Zulme uğramış bir gazetecinin kızının gözünden zulüm" ifadelerini yer aldığı paylaşım bulunuyor.

Osman Dinçbaş'ın Emre Uslu beğenileri sadece bununla sınırlı değil... Uslu'nun "Erdoğan'ın rüşvet ve yolsuzluk anlayışı" başlıklı yazısı da dikkatinden kaçmamış.

Dinçbaş, Hasan Cemal'in "Talimatla televizyondan haber attıran Erdoğan otoriterin daniskasıdır" başlıklı yazısını da atlamamış.

Hazine’de Bakan Yardımcısı yapılan Osman Dinçbaş’ın beğenileri Hazine’de elden ele dolaşıyor. İşte o beğeniler:

 

(Notredamedesion hesabı FETÖ'den tutuklu bulunan Nazlı Ilıcak'a ait)

Odatv.com

EKONOMİ HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;