MARMARAY'I YAPAN FİRMA İŞİ BIRAKTI!

30.4.2010 - 11:25

Yüklenici firma, mevcut sözleşme şartlarında projeye devam edemeyecekleri gerekçesiyle sözleşmeyi tek taraflı fesh etti

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, projenin yeniden ihale edilerek, kalan işlerin tamamlanacağını ve projenin 29 Ekim 2013 olan bitirilme tarihinin hiçbir şekilde değişmeyeceğini bildirdi.

Yıldırım, bir gazetecinin, 'Marmaray Projesi kapsamında banliyö hatlarının modernizasyonu işi, yüklenici firma tarafından fesh edildi. Bu durum Marmaray Projesi'nin gecikmesine neden olur mu?' sorusu üzerine, Bakanlık olarak konuyla ilgili tedbirleri aldıklarını söyledi.

'Projenin bitirilme tarihi 29 Ekim 2013'tür. Bu tarih hiçbir şekilde değişmeyecektir' diyen Yıldırım, yeniden ihale edilerek, kalan işlerin tamamlanacağını vurguladı.

Yıldırım, 'Bu sene içerisinde ihalenin gerçekleştirilmesini ve işe tekrar başlanmasını hedefliyoruz' ifadesini kullandı.

Bir basın mensubunun, firmanın gerekçe belirtip belirtmediği yönündeki sorusuna Yıldırım, şu yanıtı verdi: 'Bu, hukuki bir konu. Marmaray Projesi kapsamında, Söğütlüçeşme-Gebze ve Kazlıçeşme-Halkalı banliyö hatlarının modernizasyonu işini yürüten yüklenici Fransız Alstom-Doğuş-Marubeni konsorsiyumu, 27 Nisan tarihi itibariyle mevcut sözleşme şartlarında projeye devam edemeyeceklerini bildirdiler ve sözleşme tek taraflı feshedildi. Bundan sonra tasfiye işlemleri ve hukuki süreç taraflar arasında devam edecek.'

Yorumları Oku (2)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
 • DİKKAT
  29.9.2011

  Dikkat AKP li birisi konuşuyor, sözünde tersten yorumlayın demekki bizim durumda vahim.Ülke büyüyor ilk onun içindeyiz ama büyümenin halka yansıması 200 devlette 100. sırada AKP bizi güdüyor RTE nin yalanları pembe hikaye çıktı.Şimdi bakanlar birer birer tasarruf etmekten söz ediyor hayırdır ne iş!Doların Eurenin yanında iyice eridik maaşları dövüze çevirmezlerse battığımızın resmi elin oğlunun icraya verip herhangi bir şehrimizi icraya verip alması yakın.

 • xxxl 34
  29.9.2011

  daha nasıl kötü olabiliriz ki günde 5-10 kişinin öldüğü bir ülkeye iyi demek için sağır,kör ve vicdansız olmak gerekir.bırakın para her zaman bulunur ve bir kaç senede içeri döner kendi yağınla kavrulursunuz ama işin ucunda ülke bölünmesi halklar arasında ayrılık başlamışsa bundan daha kötü ne olabilir.

       Hakkımızda/Künye
       • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
       • Kuruluş : 21 Mart 2001
       • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
       • Editörler
       • Necmi Kurucu
       • Melek Baritoğlu
       2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
       Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.