GATES: "AFGANİSTAN'DA SAVAŞMAYA DEĞİYOR"

4.9.2009 - 09:04

WASHINGTON -
Kamuoyu yoklamaları Afganistan'da terörle mücadele çabalarına halkın inancının giderek azaldığını gösterirken, Gates, Pentagon'da düzenlediği basın toplantısında, sabırlı olunması çağrısında bulunarak, Afganistan'daki Amerikan mevcudiyetinin teröristlere karşı şart olduğunu belirtti.
Gates, ABD Başkanı Barack Obama'nın, 21 bin Amerikan askerinin daha Afganistan'a gönderilmesini de içeren çabalarının "sadece başlangıç olduğunu" ifade ederek, bunun başarıya ulaşması için bir şans tanınması gerektiğini kaydetti.
Amerikalı Bakan, "savaşın, yönetimin (Washington yönetimi) elinden kayıp gittiğini düşünmüyorum" diyerek, Afganistan'dan çıkmanın zamanının geldiğini düşünmediğini vurguladı.
Gates, bununla birlikte, Afganistan konusundaki yaklaşımlarının işe yaradığını göstermek için sürenin azaldığını da ifade etti.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.