Gündem
  • 19.3.2019 15:40

Ekrem İmamoğlu 88 caminin yapılmasına karşı çıktı!

CHP-HDP ve İP'in kurduğu ittifakın İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu ve 122 CHP'li meclis üyesinin 5 yılda 88 caminin yapımına karşı ret oyu verdiği liste ortaya çıktı.

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu ve 122 CHP'li meclis üyesinin 5 yılda 88 caminin yapımına karşı çıktığı belirlendi. CHP, Fatih'teki Mimar Mehmetağa Camii'ni de 1938 yılında nalbanta çevirmişti ve namaz kılınan kutsal yere atlar bağlanıyordu.

5 yıla 88 camiye ret

Aralarında İmamoğlu'nun da bulunduğu CHP'li üyeler, 2014-2019 yılları arasında AK Parti grubu tarafından İBB'ye sunulan 88 dini tesis alanı(cami) planına muhalefet etti. İmamoğlu ve CHP'li üyeler, 47 dini tesis alanının plan tadilatı, 35 dini tesis alanı tadilatı, 2 dini tesis alanı planına karşı çıkarak ret oyu kullandı. İnşaa edilen 5 caminin ardından da itirazda bulunup, planların yeniden görüşülmesini talep ettiler.

"Bu tavır inönü dönemiyle aynı"

İBB Meclis Üyesi ve AK Parti Grup Sözcüsü Ömer Şahan, İBB Meclisi'nde 2014-2019 arası geçen cami planlarının büyük çoğunluğuna CHP grubunun ret oyu kullandığını belirterek "Bu tavır bize 1939-1945 arası tek partili İnönü döneminde satılan, kapatılan hatta ahıra çevrilen camileri getiriyor. Son 5 yıllık CHP grubu meclis karnesi bize 1939'dan bugüne pek değişen bir şey olmadığını dün cami kapatan zihniyetin bugün cami yapımına karşı çıktığını görüyoruz" dedi.

İşte CHP'nin ret oyu verdiği camiler;

(Sabah)

Yorumlar (2)

  • - adsız

    AKP "En büyük ibadet çalışmaktır." hadisi şerifini bilmez gibi. Cami yaptırana kadar fabrika, üretim tesisi, yeni iş alanları yaptırın da işsiz gençlere iş imkanı olsun.

  • - CUMHUR

    AKP lilerde ezana saygı gereği camiye giden yok ama ezana saldırıyorlar camiye saldırıyorlar diye feveran çok; oy devşirmek için Üsküdar camisini yaptılar ama 19,27 de akşam namazını orada eda etmeden miting alanına gitmişler camide namaz kılan AKP li yok ; o anda CHP ye fitne fesat yapıp küfrettiği CHP lilerden oy istiyorlar demek ki anketlere göre durum vahim CHP liler oy vermezse İstanbul düşecek İmam oğlu çoktan kazanmış.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER