Gündem
  • 19.6.2019 21:16

Ekrem İmamoğlu televizyona çıkmama kararı aldı

CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu, pazar günkü ortak canlı yayında yaşadığı hezimet sonrası seçim gününe kadar televizyona çıkmama kararı aldığını açıkladı.

CHP-HDP-İP'in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimlerinin yapılacağı 23 Haziran tarihine kadar televizyonlara çıkmama kararı aldığını açıkladı.

"Ben çıkmayacağım, siz de izlemeyin"

AK Parti ve MHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile 16 Haziran'da tüm Türkiye'nin büyük bir dikkatle izlediği ortak canlı yayınında yalanlara sarılan ve Yıldırım karşısında büyük bir yenilgi yaşayan İmamoğlu, "İstanbullu hemşehrilerime bir öneride bulunuyorum, mümkünse pazar günü akşamına kadar televizyonları izlemeyin. Niye biliyor musunuz? Ben de çıkmayacağım zaten televizyonlara. İzlemeye de gerek yok zaten dört-beş gün." dedi.

Kamuoyunun Binali Yıldırım'ın üstünlüğünü kabul etmesinden sonra kuyruğu dik tutmaya çalışan CHP'li İmamoğlu, 16 Haziran'da gerçekleşen canlı yayından birkaç gün önce programın moderatörlüğünü üstlenen Fox TV sunucusu İsmail Küçükkaya ile bir otel odasında gizlice görüştüğü de ortaya çıkınca gözden uzak kalmaya karar verdi.

"Birileri sağda-solda ağlayacak"

Üsküdar Bulgurlu Mahallesi'ndeki Elazığ Karakoçan Dernekler Federasyonu ziyaret ettikten sonra seçim otobüsü üzerinden halka hitap eden İmamoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Birileri sağda-solda ağlayacak, bağıracak, çağıracak bana laf yetiştirecek. Yok yayındı, oydu, buydu diyecek. Gülün, geçin. Hatta ben İstanbullu hemşehrilerime, İstanbullulara bir öneride bulunuyorum, mümkünse pazar günü akşamına kadar televizyonları izlemeyin. Niye biliyor musunuz? Ben de çıkmayacağım zaten televizyonlara. İzlemeye de gerek yok zaten dört-beş gün. Şundan dolayı, çok kötü cümleler kuruyorlar, komik duruma düşenler var. Gülüyorum. Onun için sizlere tavsiyem kalan dört gün içerisine çalışalım. İnsanların desteğini talep edelim."

İmamoğlu, vatandaşlardan oy kullanmaları ve insanların sandığa gitmeleri için çalışmalarını isteyerek, "Bugünden itibaren söylüyorum ki her şey çok güzel oldu zaten. Oldu, oldu, oldu." demeyi de ihmal etmedi.

Yorumlar (2)

  • - Manyetik

    Artık kontrol edemez hale gelmiş çünkü yalan söylediğini fark etmiyor ve yalan söylemeden edemiyor. Adam zapt edemiyor kendini. Muhtemelen PR danışmanları böyle bir karar aldılar. Çünkü son canlı yayından sonra en az % 5 oy kaybetti. Millet kendisini salak yerine koyana oy vererek kendine olan saygısını yitirmek istemez.

  • - CUMHUR

    Hdp ve iyi parti istanbul adayı Ekrem İmam oğlu Aponun heykelini istanbul belediyesine diker böyle giderse Türkleri katleden Makarios heykelinden sonra Fetö heykelini yaptırmaya başlamıştır

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER