Spor
  • 8.7.2020 09:44

Emre Bulut'un ilk transferi Tasos Bakasetas

Fenerbahçe'den son dakika Tasos Bakasetas hamlesi. Gelecek sezon için şampiyonluk kadrosu kurmayı hedefleyen Fenerbahçe, Alanyaspor’da çok iyi bir sezon geçiren Tasos Bakasetas’ı listesine aldı. Yunan yıldız için Akdeniz ekibine oyuncu artı para teklifi yapılması planlanıyor.

Fenerbahçe’de teknik direktörlük koltuğuna Alanyaspor’dan Erol Bulut’un oturmasına artık kesin gözüyle bakılırken, önümüzdeki sezonun transfer çalışmaları da tüm hızıyla sürüyor.

Sarı-Lacivertliler’in futbol takımının gelecek planlamasında kilit rol oynayan Emre Belözoğlu’na, Erol Bulut’un, şu anki takımından oyuncu önerdiği öğrenildi.

Sözleşmesini tek taraflı olarak fesh eden Max Kruse’nin ardından 10 numara ya da başka bir deyişle hücuma dönük orta saha arayan Kanarya’da Emre’nin, Bulut’un tavsiyesi üzerine rotayı Alanya’nın Yunan oyuncusu Tasos Bakasetas’a çevirdiği bildirildi.

Bu sezon başında Yunanistan’ın AEK Atina takımından transfer edilen Bakasetas’ın Akdeniz ekibiyle sözleşmesi 2022’de bitiyor.

27 yaşındaki hücuma dönük orta saha oyuncusu olan Bakasetas, bu sezon toplamda 38 maçta rakip fileleri 12 kez sallarken, 7 de asist yaptı.

Alanya ile birlikte çok iyi bir sezon geçiren ve Bulut’un da kilit oyuncularından biri olan 27 yaşındaki futbolcu için bu hafta içinde ilk temasın sağlanması bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER