Gündem
  • 24.3.2019 21:28

Erdoğan: ‘Biz kula kul değiliz, sen kula kulsun'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ'cü Ekrem Dumanlı ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Çok müptezel birisi. Karşımızda el pençe divan duran birisi. Senin kilon ne? Uşaksın, kulsun. Ama Allah'a değil FETÖ'ye. Aramızdaki fark bu' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TGRT Haber ve İHA seçim özel yayınında FETÖ'cü Ekrem Dumanlı ile ilgili yaptığı açıklamada "Çok müptezel birisi. Karşımızda el pençe divan duran birisi. Senin kilon ne? Uşaksın, kulsun. Ama Allah'a değil FETÖ'ye. Aramızdaki fark bu. 15 Temmuzla bu işi bitireceğiz... Bitirebildiniz mi? Artık farklı bir Türkiye var. Biz kula kul değiliz, sen kula kulsun. Muhatabın değilsin. Yanındaki PKK'nın temsilcisi. O zaten malum. Her yönüyle bitmiş tükenmiş. Bunlar 13-14 yaşındaki kızları dağa kaçırıp taciz eden tipler. HDP'ye gönül veren kardeşlerim, Güneydoğulu kardeşlerim... Diyarbakır Belediyesi önünde çadır kurup ağlayan anneler... Bunların kızları dağlara kaçırıldı. O günleri hatırlayın ve bunların peşinden gitmeyin" ifadelerini kullandı.

'Pazar günü sandıkta en güzel cevabı Kürt kardeşlerim verecektir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan HDP'li Sezai Temelli için ise "Bu adam Kürt de değil biliyor musunuz? Kürt vatandaşımın üzerinden siyasi sermaya peşinde. 'Mansur Yavaş eğer Ankara'da seçim kazanacaksa bizimle kazanacak' diyor. Benim Kürt vatandaşlarıma da saygısızlık yapıyor. Bunların ifadeleri bunlar için bir saygısızlıktır. Güneydoğu'da Doğu'da birinci parti olduğumuz günler var. Onlara da Pazar günü sandıkta en güzel cevabı Kürt kardeşlerim verecektir" dedi.

Yorumlar (2)

  • - CUMHUR

    TV ye ezan okunduğu zaman açsak karşımızda hep aynı adamlar açılış yapıyor miting yapıyor sormak gerekiyor madem sadece Allah'ın huzurunda rüku duruyorsunuz niye farz olan namazı ifa etmiyorsunuz.!

  • - Cumhur

    Sezai TEMELLİ kürt değil ama , kürtlerin ouyu ile TBMM ye girdi ona edilecek küfür bir ırka yapılan küfürdür kürtler eşek değil ne dediğinizi anlıyorlar.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER