Gündem
  • 21.10.2018 13:33

Erdoğan'dan çok önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜGVA Genel Merkezi Açılışı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Millet olarak yeni bir dönemin arifesinde bulunuyoruz. Bu dönemin adı yeniden diriliş yeniden şahlanış dönemidir. Bu dönem Büyük Türkiye idealimizi pratiğe dökme dönemidir" dedi.

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

İşte Erdoğan'ın sözlerinden satır başları:

Türkiye Gençlik Vakfı yeni genel merkez binası açılışı Başkan Recep Tayyip Erdoğantarafından gerçekleştirildi.

Burada bir konuşma yapan Başkan Erdoğan, tüm gençlere fırsat eşitliği sunulan TÜGVA’da, onların ihtiyaç duyduğu her alanda çalışmalar gerçekleştirildiğini söyledi.

"BİZ SURİYELİLERİ GÖNDERECEĞİZ DİYOR"

Başkan Erdoğan konuşmasında Kılıçdaroğlu'nu da eleştirdi. "İşte anamuhalefetin başı. Dün İngiltere'de ne diyor? Türkiye'deki Suriyelileri biz geldiğimizde tekrar Suriye'ye göndereceğiz diyor.

"BUNLAR BU HASSASİYETİ ANLAMAZ"

Bunun insanlıktan nasibi var mı? İnsanlıktan nasibini almamış olan bir kişi ancak bunu söyleyebilir. Bunlar ensar, bunlar muhacir. Bunlar ensar nedir bilmez. Bu hassasiyeti anlamaz. Bunlarda böyle bir kavram böyle bir anlayış yok.

Çünkü bunlar her zaman zulümle iç içe olmuşlar. Bunlar her zaman geçmişlerinden bu yana hep zulmetmişler. CHP'nin biz siyasi tarihi iyi biliriz. Adnan Menderes'i nasıl idam ettiklerini biz iyi biliriz." dedi.

TÜGVA Genel merkez binası sizlerin çalışmalarıyla anlamını bulacaktır. Bu bina eşyalarla değil farklı yaş gruplarındaki gençlerin heyecanı ve samimiyetiyle olduğu zaman gerçek fonksiyonunu icra edecektir. Diğer binalardan ayırıcı farkı her gün dolup taşan gençler olmalıdır.

Kuruluşundan bu yana 4 yılı gibi kısa sürede kat ettiği mesafeyi çok önemli bir başarı olarak görüyorum. 81 ilde 404 ilçede örgütlenmesini tamamladı. 4,5 milyonu aşkın gencimize ulaşmayı başardı. TÜGVA gençlerimize aynı zamanda yaşları eğitim seviyeleri birbirinden farklı 10 binlerce genç için ikinci bir okul. 

İnşallah eğitimlerini tamamladıktan sonra ülkemizin dünyanın değişik bölgelerinde vakfımızın misyonun ileriye taşıyacağına inanıyorum. Gençlik geleceğimizdir. Çok daha güçlü Türkiye’nin garantisidir. Gençliğine değer vermeyen bir devletin ayakta kalması mümkün değildir. Son 16 yıldır gençlerimize sahip çıkmanın mücadelesini veriyoruz.

16 yıl evvel burs kredi olarak aylık sadece 45 lira alan lisan öğrencimize Ocak ayından itibaren 500 lira vermeye başlıyoruz. Yüksek lisansa bin, doktora öğrencisine 1500 lira veriyoruz. Ticaretten bilişime yurt dışı eğitimden mesleki eğitime kadar destek veriyoruz. Gençlerimiz de hayalleri arasındaki engelleri kaldırmaya çalışıyoruz.

28 Şubat döneminin utanç sahnelerine son verdik. Hiçbir evladımızın inancından dış görünüşünden dolayı horlanmadığı bir ortamı hakim kıldık.

Hak ve özgürlük alanlarının genişletilmesine çalışmaya devam edeceğiz.

Millet olarak yeni bir dönemin arifesinde bulunuyoruz. Bu dönemin adı yeniden diriliş yeniden şahlanış dönemidir. Bu dönem Büyük Türkiye idealimizi pratiğe dökme dönemidir. 

Bu asla yayılmacı bir ideal dönem değildir.

Demokrasiden başka talebi olmayan Suriyellilerin varil bombaları altında can vermediği düzen için çalışıyoruz. Ana muhalefetin başındaki Suriyelileri göndereceğiz diyor. Bunun insanlıktan nasibi var mı? Biz mazlumlarla mağdurlarla yürümeye devam edeceğiz. Bir Müslüman olarak bu mücadele boynumuzun borcu. Çocukların ve kadınların güvende olmadığı dünyada hiç kimse güvende değildir.

Gençlerin terörle ve uyuşturucu bataklığında can verdiği bir dünyada kimse geleceğine güvenle bakamaz.

Okumak, diploma sahibi olmak şüphesiz önemli. Asıl mühim olan insani vasıfları kaybetmemektir. Talebelik asla diploma avcılığı değil, ilim ve hikmet yolculuğudur.

Yorumlar (2)

  • - PKK

    RTE "EY CHP biz tarihide sizi de iyi biliriz iki ayyaş PKK lıların dedelerini uçakla bombaladı biz ne yaptık devlet olarak o PKK lı lardan OSLO da özür diledik diyor.

  • - CAMİİ

    RTE siyasi prim adına her yere cami yapıyor ama kendisi namaza icazet etmiyor müminler namaz eda ederken o havarisini toplayıp fitne fesat yapıyor muhaliflerine atıyor Allah Kitap Kur'an siyaseti yapıyor yine İstanbul'da tamda öğlen namazı sırasında namazdan kaçmak için toplantı ayarlamış suça ortak olmasın diye bir tek Diyanet işleri başkanı yok bey namazların hepsi orada fitne fesatı alkışlıyor.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER