Gündem
  • 29.5.2006 00:11

ERDOĞAN "DANIŞTAY'A SALDIRIYI KINIYORUZ"DİYEN ADAMA NE DEDİ?

ŞEYDA BURCU İKİZ
İZMİR  - İzmir'de Cüneyt Mert isimli bir vatandaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hitaben, "Danıştay'a yapılan saldırıyı kınıyoruz" şeklinde bağırdı. Başbakan Erdoğan'ın da, "Kınıyoruz" şeklinde cevap verdiği vatandaş, Terörle Mücadele Şubesi'ne bağlı ekipler tarafından bir süre alıkonularak kimliği incelendi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İzmir İl Teşkilatı 2. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere geldiği İzmir'de Siirtliler Derneği tarafından Konak Vapur İskelesi üzerindeki bir restoranda düzenlenen Siirtliler Gecesi'ne katıldı.

Çıkışta vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başbakan Erdoğan, havalimanına gitmek üzere aracına doğru yürürken, isminin Cüneyt Mert olduğu öğrenilen bir vatandaş, "Danıştay'a yapılan saldırıyı kınıyoruz" şeklinde bağırdı. Başbakan Erdoğan'ın da "Kınıyoruz" şeklinde bağırarak cevap verdiği vatandaş bunun üzerine Terörle Mücadele Şubesi'ne bağlı ekipler tarafından bir süre alıkonuldu. Kimliği incelenen ve bir örgütle bağlantısı olup olmadığı araştırılan vatandaş, daha sonra söylediği sözden pişman olarak, "Sadece içimden geldiği için söyledim. Hay keşke söylemez olaydım" diye hayıflandı. Bir süre polis tarafından alıkonulan vatandaşın daha sonra gitmesine izin verildi.

İLGİLİ HABERLER