Gündem
  • 30.8.2014 17:39

Erdoğan harçlığını bağışlayan çocuğun babasını aradı

Konu ileilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Van Dernekler Federasyonu (VAN-FED) Anadolu Yakası Şube Başkanı Cahit Eftekin, Cumhurbaşkanının telefonun kendisini gururlandırdığını söyledi. Eftekin, oğlu Muhammed’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hayran olduğunu ifade ederek, “En büyük hayali onu görmekti. Göremedi belki ama telefonda benimle konuştuğunu öğrenmesi bile onu çok mutlu etti” dedi.

Erdoğan’ın telefonu esnasında işyerinde olduğunu dolayısıyla Muhammed ile görüştüremediklerini anlatan Eftekin, “Telefonda bir an şaşırdım ne diyeceğimi. Oğlumu sordu yok yanımda dedim. O da oğlum adına bana teşekkür etti. 200 lirayı seçim kampanyasında kullanmayıp, Gazze’deki yetim çocuklara bağışladığını söyledi. Çok mutlu oldum” diye konuştu.

Muhammed Emin Eftekin ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın telefonu ile büyük bir mutluluk yaşadığını ifade ederek, ‘‘Sayın Cumhurbaşkanımız yarının büyükleri olan biz çocuklara güveniyor. Ben de onu çok seviyorum. Her zaman biz çocukların yanında olduğunu biliyordum. Benim mesajıma yanıt vermesi de bunu gösteriyor’’ dedi.

 

İLGİLİ HABERLER