Gündem
  • 8.12.2021 20:53

Erdoğan Kılıçdaroğlu'nun el hareketine tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis kürsüsünde yaptığı el hareketiyle tartışılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Genel Kurul, edepsizlik örneğiyle sarsıldı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar ziyareti nedeniyle ertelenen Kabine Toplantısı; asgari ücret, fahiş fiyatlar, diplomatik temaslar ve salgın konu başlıklarıyla gerçekleştirildi.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Toplantı sonrası millete seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclis kürsüsünde yaptığı el hareketine değinerek başladı.

Kılıçdaroğlu'nun el hareketini "edepsizlik örneği" olarak nitelendiren Erdoğan, şunları söyledi:

"TBMM EDEPSİZLİK ÖRNEĞİYLE SARSILMIŞTIR"

"Türkiye, şehit yakınlarına galiz küfürle eden bir milletvekilinin şokunu atlatamamışken, bu defa da Genel Kurul’da yaşanan bir başka edepsizlik örneği ile sarsılmıştır.

Üstelik bu edepsizlik Meclis’in ikinci büyük partisinin genel başkanı tarafından gerçekleştirilmiştir.

"EGOLARIYLA GELDİKLERİ NOKTA BURASIDIR"

Milleti kendi yalanlarıyla kandırabileceğini sananların egolarıyla geldikleri nokta burasıdır. İktidarın sadece hayalini kurmakla bile bu derece kendini kaybedenlerin, ülkenin başına neler getireceğini takdirini milletimize bırakıyoruz.

"HERKESİ YÜCE MECLİSİN FAZİLETİNE UYGUN DAVRANMAYA DAVET EDİYORUM"

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin asaletine, nefasetine, nezaketine, nefasetine, izzetine velhasıl bu yüce kurumun faziletine uygun davranışlar sergilemeye davet etmek de bizim görevimizdir. Herkesi yüce Meclis'in faziletine uygun davranmaya davet ediyorum."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Kılıçdaroğlu nun el hareketine tepki #1


 

İLGİLİ HABERLER