Gündem
  • 13.10.2019 20:41

Erdoğan KKTC Cumhurbaşkanı'na ağır konuştu.. Hadsiz, haddini bil

Bugünkü skandal açıklamalarıyla Türkiye'yi ayaklandıran KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da hedefindeydi.
Akıncı'nın, "1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır. Bu nedenle bir an önce dialog ve diplomasinin devreye girmesi en büyük dileğimdir" sözlerine Erdoğan'ın cevabı sert oldu..

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE KALKIP DA BÖYLE BİR TAVIRDA BULUNAMAZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı hakkındaki sözlerinin hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

"Gerek Cumhurbaşkanı yardımcım olarak Fuat Bey'in bir cevabı var, gerekse parti sözcümün bu konuda sabahleyin zaten bir cevabı oldu. Bunu çok açık ve net söylüyorum; tamamıyla bir hadsizliktir, haddini bilmemektir. Şu an itibarıyla dünyada Kuzey Kıbrıs'ın devlet olarak mücadelesini bizden başka veren var mı? Yok. Bizden başka mücadelesini veren olmadığı halde öyle bir yere doğru savruluyor ki, biraz sabırla yeri geldiğinde arkadaşlarım gerekeni söylediler ama tabii bizlerden de gereken muameleyi de, cevabı da alacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'ne kalkıp da böyle bir tavırda bulunamaz. Çünkü orayı şu anda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak biz kabul ediyoruz. Bizden başka Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti diye bir ifadeyi kullanan var mı dünyada? Yok. Ne diyorlar? Kıbrıs diyorlar. Sadece biz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti diyoruz. Aşağıya da Güney Kıbrıs Rum Yönetimi diyoruz. Biz neyin mücadelesini veriyoruz, kendisi neyin mücadelesini veriyor? İnanıyorum ki Kuzey Kıbrıs'taki soydaşlarımız ona da gereken dersi en kısa zamanda verecektir."

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Had bilmiyorlar işte ; Ecevit olmasaydı KKTC diye devlet, M Kemal ATATÜRK olmasaydı TC diye devlet olmayacaktı hadsizler hem utanmadan onların koltuğunda oturuyor hemde bu imkanı sağlayanlara küfür ediyorlar.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER