Gündem
  • 22.2.2019 09:00

Erdoğan'la Trump arasında geceyarısı kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefonda görüştü. Görüşmede ikili meseleler ve Suriye'de yaşanan son gelişmeler ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ve Trumparasında gerçekleşen telefon görüşmesinde, ikili meseleler ve Suriye'de yaşanan son gelişmeler ele alınarak, siyasi sürecin desteklenmesinin önemi vurgulandı ve terörün her türüne karşı mücadelede ortak kararlılığın altı çizildi.

Görüşmede Erdoğan, Türkiye'nin stratejik ortağıyla yakın ilişkilerini sürdürme arzusunu yeniden teyit etti.

İki lider, ABD'nin Suriye'den çekilme kararının müşterek çıkarlara uygun olarak ve ortak hedeflerine zarar vermeyecek şekilde uygulanması hususunda mutabık kaldı.

Erdoğan ve Trump, ikili ekonomik ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve 75 milyar dolarlık ticaret hedefine ulaşma konusunda mutabık kaldı.

Yorumlar (1)

  • - ABD

    ABD Cephesinde yeni bir şey yok, Trump PKK ya silah göndermeye devam edecek bizimkilerde Ey Trump bu stratejik ortaklıkla bağdaşmaz diyerek sözde rahatsızmış gibi benim milletimi keklemeye devam edecekmiş Ey PYD aferin sırtını iyi yere dayamışsın km lerce uzakta seni koruyan bir güç birde aynı menzile yürüyen yol arkadaşı kankası var oyunu AKP ye ver hayatın garanti olsun.!.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER