Gündem
  • 26.6.2022 23:27

Erdoğan Marmaris'teki yangında görev yapan ekiplere teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Marmaris'teki yangında görev yapan ekiplere teşekkür ederek "4 bin 500 hektar alan zarar gördü. Buraları dikim yapmak suretiyle yeniden ihya edeceğiz" dedi.

Türkiye geçen yıl gibi bu yaz da orman yangını ile sarsıldı.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 21 Haziran'da başlayan ve 5 gün süren yangında, 4 bin 500 hektarlık ormanlık alan yok oldu.

Onlarca hava aracının yüzlerce saat uçuşu, yüzlerce kara aracı ve binlerce resmi ve gönüllü kahramanın katıldığı 5 günlük özverili bir çalışma ile yangın dün kontrol altına alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüntülü aradı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangının ardından soğutma çalışmalarını sürdüren ekiplerle Değirmenyanı mevkisindeki Yangın Yönetim Merkezi'nde akşam yemeğinde bir araya geldi.

Kiriçci, yemek sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görüntülü aradı.

"Zarar gören alanları yeniden ihya edeceğiz"

Görüşmede ekiplere seslenen Erdoğan, dün itibarıyla son aşamasına geçilen mücadelenin başarıyla bitirildiğini söyledi. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir ölüm, yaralanma, herhangi bir olay cereyan etmeden bu işi bitirdiniz. Fakat 4 bin 500 hektar alan zarar gördü. Tabii buraları dikim yapmak suretiyle yeniden ihya edeceğiz. Gerek Orman Genel Müdürlüğümüz gerek tüm sivil toplum kuruluşlarımızla vereceğimiz mücadeleyle bu işi başaracağımıza inanıyorum. Özellikle değerli Tarım ve Orman Bakanım ve İçişleri Bakanımızın buradaki koordinasyonuyla ve işçilerimizin çalışmasıyla söndürdüğümüz bu sürecin sona ermesi beni, ailemi ve bütün milletimi inanıyorum ki çok çok mutlu etmiştir. Sizlere şahsım ve milletim adına çok teşekkür ediyorum."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Marmaris teki yangında görev yapan ekiplere teşekkür #1

 

Bakan Kirişçi: Allah sizlerden razı olsun

Bakan Kirişci de yangının tespit edilmesinden sonra 8 dakika gibi kısa bir sürede müdahalede bulunulduğunu ve gerekli çalışmanın hemen yapıldığını dile getirdi.

İlerleyen saatler içerisinde hava, kara ve insan gücünün de arttığına işaret eden Kirişci, yangında dün ve bugün soğutma çalışması yürütüldüğünü ifade etti.

Çalışmalara katılan tüm ekiplere şükranlarını sunan Kirişçi, "Allah sizlerden razı olsun. İyi ki varsınız, iyi ki sizin gibi kardeşlerimiz bu ülkenin evlatları olarak bugün zor şartlarda irade ortaya koyuyor ve çaba içerisinde bulunuyor." diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Marmaris teki yangında görev yapan ekiplere teşekkür #2

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Marmaris teki yangında görev yapan ekiplere teşekkür #3

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Marmaris teki yangında görev yapan ekiplere teşekkür #4

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan dan Marmaris teki yangında görev yapan ekiplere teşekkür #5

 


 

İLGİLİ HABERLER