Gündem
  • 31.3.2019 15:04

Erdoğan oyunu Üsküdar'da kullandı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'da bulunan Saffet Çebi Ortaokulu'nda oyunu kullandı.

Başkan Erdoğan oy kullanırken şu açıklamalarda bulundu;

Malatya'daki olay bizleri üzdü. Böyle bir durumun olmaması gerekirdi. Orada iki vatandaşımızın ölümü Cumhurbaşkanı olarak beni üzmüştür. Bu konuda bakanlıklarımız yargı süreci olarak bütün araştırmaları yapıyorlar. Ben bu iki vatandaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Bu tür durumlarda özellikle dudaklarımızın arasından çıkacak sözler çok büyük önem taşıyor. Temennim odurki seçim bitene kadar başka bir şey olmamasıdır. Yerel seçimler merkezi sisteme de 1 Nisan'dan itibaren büyük bir güç katacaktır.

AK Parti yetkilileri ve sandık görevlilerinin karşıladığı Başkan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan oylarını kullandıktan sonra gazetecilerle kısa süre sohbet etti ve zarflarını sandıklarına bıraktılar.

İşte Erdoğan'ın oy kullanma anı ve sonrasındaki açıklamalar;

MALATYA'DAKİ OLAY OLMAMALIYDI! 2 KARDEŞİMİZE RAHMETLER DİLİYORUM

Malatya Pütürge'deki olay bizleri üzdü. Böyle bir durumun olmaması gerekirdi. Ne yazık ki 2 vatandaşımızın ölümü Cumhurbaşkanı olarak beni ciddi manada üzmüştür. Aynı şekilde arkadaşlarımı. Tabi bu konuda şuan Adalat Bakanlığımız, yargı süreci olarak gerekli bütün araştırmaları soruşturmaları yapıyorlar. Bu kardeşlerimize rahmetler diliyorum. Bu durumun tabi partiler arası yargılamaya götürülmesini doğru bulmuyorum. Dudaklarımızın arasından çıkacak sözler çok büyük önem taşıyor.

Başkan Erdoğan oyunu kullanmak üzere okula geldi

ONUN DIŞINDA İYİ GİDİYOR

Temennim odur ki bunun dışında seçimler bitene kadar herhangi bir durum olmasın. Aldığımız bilgiye göre de iyi gidiyor.

SEÇİM SONUÇLARI ÜLKEMİZİ GÜÇLENDİRSİN

Başta 30 Büyükşehir olmak üzere seçimlerden başarılı şekilde çıkıp adeta demokrasinin temel taşı olan yerel seçimlerin inanıyorum ki merkezi sisteme de güç katacaktır.

BİR SÜRE İSTANBUL'DAYIM

Tekrar tüm seçmenlerimize, milletimize hayırlı olsun diyorum. Belli bir yere kadar İstanbul'da takip edeceğim. Sonra bir basın toplantısı yapıp Ankara'ya hareket ediyorum.

Başkan Erdoğan oyunu kullandı

İLGİLİ HABERLER