Gündem
 • 11.2.2019 16:57

Erdoğan : Sebze -meyve fiyatlarının belini kırdık sırada bunlar var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sincan Lale Meydanı'nda düzenlene toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Patates, domates, biber, marul, ıspanak. Ne oldu? Bugünden itibaren Ankara, İstanbul başladık. şimdi direkt olarak bu ürünleri satmaya başladık. Şimdi fiyatlar yarıya indi daha da inecek ve bunlarla kalmayacağız. Pirinç, bulgur, mercimek hepsi" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Belediyecilik AK Parti'nin işidir. Biz milletimizin karşısına eserlerimizle çıkıyoruz.

İzmir Körfezi pislikten geçilmiyor. Aynı ben İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni aldığım dönemdeki Haliç gibi. Ben inanıyorum ki İzmirli kardeşlerimiz İzmir'i Ak Parti'ye verecekler ve Nihat kardeşimle İzmir pırıl pırıl olacak.

Ülkemizi 3,5 kat büyüttük. Önümüzdeki günlerde Ankara'daki şehir hastanesinin açılışını yapacağız. Ankara'daki şehir hastanesi Türkiye'nin en büyüğü oalcak. Ardından Etlik'i de açacağız. Böylece iki tane dev şehir hastanesine Ankara kavuşmuş olacak.

Türk milletinin bir özelliği var. Herkes saldırıya uğradığında köşesine çekilir. biz ise tam tersine silkelenip kendimize gelir. daha büyük adımlar için toparlanırız.

Maalesef fırsatçılar her yerde ve her dönemde olduğu gibi bu dönemde de işe koyuldular. Fırsatçı bir anlayışla kene gibi milletimizin sırtına yapışanlara meydanı bırakmayacağız.

Fırsatçı kur gerilediği halde aynı etikette ısrar edendir. Fırsatçı elinde malı olduğu halde fiyatlar yükselsin diye stokçuluk yapandır.

Patates, domates, biber, marul, ıspanak. Ne oldu? Bugünden itibaren Ankara, İstanbul başladık. şimdi direkt olarak bu ürünleri satmaya başladık. Şimdi fiyatlar yarıya indi daha da inecek ve bunlarla kalmayacağız. Pirinç, bulgur, mercimek hepsi.

Üç kuruş fazla kazanmak veya üç oy fazla almak için koskoca ülkenin sırtına hançer sağlamaktan çekinmeyenlerin dersini kim verecek?

31 mart akşamı bunlara Osmanlı tokadına var mıyız?

Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi meydanlarda sokaklarda kuruldu. AK Parti ve MHP el ele verdiler ve Cumhur İttifakını en ideal yere taşıdılar.

İşte darbe gecesi milletimizin istiklaline ve istikbaline birlikte sahip çıktığımız MHP ile birlikte kurduğumuz ittifakı seçim sandığına da taşıdık. Cumhur İttifakının temelinde rabiamız vardır.

Şimdi bölgesinde ve dünyada sürekli yükselen bir Türkiye var.

 

Yorumlar (7)

 • - KÜLLİYE

  Külliye fare doğurdu Tanzim Satıcılar ürünü marketler gibi üreticiden değil; doğrudan pazarcılar gibi halden almış üstelik üstüne maliyet koymadan belediyeleri yani milleti zarara uğratıyorlar son tahlilde Külliyenin gözü pazarcı sebzeci esnafın kazancında imiş; bilindiği gibi hal çıkış fiyatının içinde komisyoncuların da karı var bu teröristlerle değil esnafla cebelleşiyorlar esnaflar bu ihaneti asla unutmaz 31 mart ola hayır ola şerler def ola.!

 • - DOMATES

  Tek adam İsmet İNÖNÜ'yüde kuyruklar pahalılık götürdü,RTE yi de domates götürecek rahmetli Domates güzelinin ahı tutmuş bunlar vatandaşın yoksulluğunu düşünmüyor, ya beni bu domates koltuğumdan eder diye korkuyor.

 • - OLANI BU?

  "HERŞEYİ BEN BİLİRİM." "BEN EN İYİSİNİ YAPARIM." DİYEN AMA ÜNİVERSİTESİ DİPLOMASI OLMAYAN YÖNETİCİLERİN ÜLKEYİ GETİRDİĞİ DURUM BU. ANKARA'DA İKİ BÜYÜK ŞEHİR HASTANESİ OLUNCA NE OLUYOR? ŞEHİR HASTANELERİNİN OLDUĞU YERLERDE Kİ ARAÇ TRAFİĞİ İSTANBUL TRAFİĞİNDEN KÖTÜ OLACAK. O KADAR BÜYÜK HASTANELER BULAŞICI HASTALIKLARDA DA BÜYÜK RİSK DEĞİL Mİ?

 • - TANZİM SATIŞ

  Diyorlar ki tanzim mağazalarda ürünler vergisiz maliyetine satılıyor; aynı ürünü market yada hal aynı fiyata satıyorsa o zaman devlet vatandaşı kandırıyor zira halde marketçi de işçilik, kira ve vergi giderlerini etikete yansıtıyor kral çıplak.!

 • - TANZİM SATIŞ

  Diyorlar ki tanzim mağazalarda ürünler vergisiz maliyetine satılıyor; aynı ürünü market yada hal aynı fiyata satıyorsa o zaman devlet vatandaşı kandırıyor zira halde marketçi de işçilik, kira ve vergi giderlerini etikete yansıtıyor kral çıplak.!

 • - MUHALEFET

  Amacın millete ucuz ürün satmak değil; enflasyon artışını marketteki pazardaki masraflı değer üzerinden değil, maliyetsiz ürünü esas alıp memurun işçinin emeklinin parasını çalmaktır demeye getiriyor.

 • - MÜSLÜMAN RTE

  Eskiden doğan görünümlü şahin vardı şimdi müslüman görünümlü bey namazlar ortaya çıktı, muktedir ve avanesi tamda ikindi namazı eda edilirken miting yerindeydi hoca camiye çağırdı onlarda ezan okunurken ağasının özel hastaneler reklamını dinledi; neymiş devletin hastanelerini tank fabrikasını işletemiyorlar mış bunlarda çareyi özel şirkete devretmeyi uygun görmüşler yahu hani biz büyük devlettik meğerse başkalarından emir alan zavallı kabile devletmişiz.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER