Gündem
  • 20.8.2019 15:23

Erdoğan talimatı verdi! Eminönü esnafı için 100 bin lira

Bakan Varank, "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, sel felaketinden etkilenen Eminönü esnafına ilgili kuruluşumuz Kosgeb’in 'Acil Destek Programı' kapsamında 100.000₺’ye kadar 0 faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi veriyoruz." açıklamasında bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, sel felaketinden etkilenen Eminönü esnafına KOSGEB aracılığıyla 100 bin TL'ye kadar 0 faizli ve 1 yıl geri ödemesiz kredi verileceğini açıkladı.

Vali Yerlikaya da açıkladı

Konu hakkında bir açıklamada İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan geldi. Yerlikaya, esnafa, bir yıl ödemesiz ve 3 yıl ödemeli, 100 bin liralık kredi verileceğini söyledi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da cumartesi günü yağıştan etkilenen yerlerden Eminönü alt geçidinde incelemede bulundu. Yerlikaya, vatandaş ve esnafa öncelikle geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Allah tekrarından uzak etsin diyoruz. Biz onlarla beraber hem büyükşehir, Fatih Belediyemiz, diğer kurumlar neler yapabileceğimizi değerlendirdik ve kendileriyle paylaştık hem de Sayın Mustafa Varank Bakanımızın dün yapmış olduğu görüşmeden sonra 100 bin liralık kredi, bir yıl ödemesiz, 3 yıl ödemeli, onun müjdesini verdik. Onun müracaatlarının nasıl yapılacağını kendileriyle paylaştık. Ayrıca onlara destek olması açısından kira yardımıyla ilgili de bir değerlendirmemiz oldu. Onu da kardeşlerimizle paylaştık. Mehmet Bey, buradaki çarşının sözcüsü. Bundan sonra aynı sıkıntının tekrar yaşanmamasıyla da ilgili başta Büyükşehir, Fatih Belediyemiz, kurumlarımız hep beraber alınan, alınacak önlemlerle de ilgili onlarla istişare ettik, onların da değerlendirmelerini aldık."

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    İstanbul'a ihanet eden kendisi Allah indinde bu zararı kendi kesesinden ödemesi gerekiyor; ama yine yurdum insanının kesesinden çalıp ödeyecekmiş.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER