Eğitim
  • 16.9.2018 12:07

Erdoğan: Tarihi nitelikte değişikliğe hazırlanıyoruz!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Erdoğan'ın mesajı şöyle:

“Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin vasıflarının başında kaliteli, insanı merkeze alan bir eğitim-öğretim sistemine sahip olmaları gelir.

"ÜLKEMİZİN HEDEFLERİNE ULAŞMASI KALİTELİ EĞİTİM-ÖĞRETİME BAĞLI"

Zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair iddiaları olan ülkemizin hedeflerine ulaşması da, nesillerini kaliteli bir eğitim-öğretim sistemiyle buluşturmasına bağlıdır.

Türkiye’nin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme mücadelemizde en büyük güç kaynağımız, nitelikli, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerimizdir.

"ÇOCUKLARIMIZ İÇİN İMKANLARIMIZI SEFERBER ETTİK"

Bu anlayışla son 16 yıldır eğitim-öğretimi önceliklerimizin en başına çıkartarak, istikbalimizin teminatı olan çocuklarımız için imkanlarımızı seferber ettik.

"ÜLKEMİZE ÇAĞ ATLATTIK"

288 bin yeni derslik inşa ederek, 605 bin yeni öğretmen atayarak, sınıflarımızdaki öğrenci ortalamasını 30’un altına çekerek, ders kitaplarını ücretsiz dağıtarak, eğitim-öğretimde ülkemize çağ atlattık.

Eğitimde fırsat eşitliğini ve adaleti sağlamak gayesiyle, maddi durumu yerinde olmayan öğrencilerimize, ilköğretimden üniversiteye her seviyede çok önemli destekler verdik.

"REFORMLARIMIZI ARALIKSIZ SÜRDÜRECEĞİZ"

Yeni eğitim-öğretim yılında da, günün ihtiyaçlarını, gelişen teknolojileri ve milletimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak, bu alandaki reformlarımızı aralıksız sürdüreceğiz.

Bununla birlikte, eğitim-öğretimde kalitenin sadece teknolojik imkânlar, modern binalar ve mevcudu az sınıflarla sağlanamayacağının da farkındayız.

Kaliteli eğitim-öğretim, bütün bunlara erişimle birlikte, öğrencilerin zihni gelişimlerini kolaylaştırmaktan, onlara vizyon kazandırmaktan, manevi yönlerini güçlendirmekten geçiyor.

Çocuklarımızı, günümüzün bilgi yoğun ve rekabetçi dünyasına en iyi şekilde hazırlamamız gerekiyor.

"GÜÇ BİRLİĞİ YAPMALIYIZ"

Uzun soluklu bir çalışmayı gerektiren bu hedeflere ulaşmak için, devletin gayretleri yanında, milletimizin tamamının el ele vermesi, aynı hedefe yönelmesi, güç birliği yapması şarttır.

"AİLELERİN SÜRECİN İÇİNDE AKTİF YER ALMALI"

Bilhassa ailenin içinde aktif şekilde yer almadığı bir eğitim-öğretim sisteminin başarı şansı yoktur.

Her biri ciğer paremiz olan evlatlarımızın eğitim-öğretimini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize, okul idarecilerimize ve eğitim camiamızın tüm mensuplarına bu konuda çok önemli sorumluluklar düşüyor.

"HER ALANDA YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ"

Türkiye’nin yeni bir yönetim sistemiyle birlikte, her alanda yeni bir döneme girdiği günlerden geçiyoruz.

Bu dönemde, sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusunda da, tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz.

Hep birlikte daha çok çalışarak, evlatlarımızı en güzel şekilde yetiştirmek için gereken reformları milletimizle birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum.

"EĞİTİM CAMİAMIZA BAŞARILAR DİLİYORUM"

Bu düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılında, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak tüm eğitim camiamıza Rabbim’den başarılar diliyorum.”

ENSONHABER

Yorumlar (2)

  • - TÜRKÜM DOĞRUYUM

    Türk çocuklarının doğru, dürüst , çalışkan ve saygılı olmasından rahatsız olup andımızı kaldıranlar reform yapacakmış gölge etmeyin elinizi Milli ve Yerli Eğitimden çekin, bonzai içen kindar gençlerden bu ülkenin vatandaşı rahatsız eski Türkiye deki eğitime geri dönün sizden önce daha iyi idik.

  • - BAŞKANLIK SİSTEMİ

    Başkanlık sistemi ile TC şahlanacaktı faizler dolar molar enflasyon işsizlik yoksulluk şahlandı; şimdi de sıfır çeken öğrenci sayısını artırmak için harekete geçmişler yakışır.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER