Gündem
  • 24.3.2019 16:32

Erdoğan Yenikapı Mitinginde müjdeleri sıraladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yenikapı’da düzenlenen Cumhur İttifakı Büyük İstanbul mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Dövizi tırmandırmaya çalışıyorlar. Bakın bugün Yenikapı’dan onlara sesleniyorum. Ey finans sektörünün içinde olanlar, kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp, döviz yükselecek şöyle olacak böyle olacak bu tür provokatif eylemlerin içerisine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Seçimin arifesinde bu tür eylemlerin içerisine girenleri sesleniyorum. Hepinizin kimliğini biliyoruz, neler yaptığınızı biliyoruz. BDDK bazı adımlar attı. Ama şunu bilin ki seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğiz. Bu milleti sömüremeyeceksiniz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Dövizi tırmandırmaya çalışıyorlar. Bakın bugün Yenikapı’dan onlara sesleniyorum. Ey finans sektörünün içinde olanlar, kalkıp da piyasadan dövizleri toplayıp, döviz yükselecek şöyle olacak böyle olacak bu tür provokatif eylemlerin içerisine giriyorsanız bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Seçimin arifesinde bu tür eylemlerin içerisine girenleri sesleniyorum. Hepinizin kimliğini biliyoruz, neler yaptığınızı biliyoruz. BDDK bazı adımlar attı. Ama şunu bilin ki seçim sonrası bunun faturasını size ağır keseceğiz. Bu milleti sömüremeyeceksiniz.

Biz paramıza sahip çıkacağız. Bunların oyunlarına gelmeyeceğiz. Faturayı bunlara ödeteceğiz. Bütün çalışmalar Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından yürütülüyor. İşte faturayı ödeyecekler. Lami cimi yok. Bu milleti sindiremeyecekler, öğrenecekler bunu. Bu milletin pusulasını bunlar saptıramayacak. Bizim burada istikametimiz doğrudur. Bugüne kadar nasıl başaramadıysalar, bundan sonra da başaramayacaklar. Asla oyunlara gelmeyeceğiz. Kırgınlık, dargınlık şu bu yok. MHP’ye gönül vermiş kardeşlerim, kırgınlık dargınlık yok. Yapmamız gereken ney? Şimdi birlik zamanı. Bir olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Ve sandıkları da 31 Mart’ta inşallah demokratik bir şekilde patlatacağız.

"Sevda nedir bilmezsek sevdalandığım şehir; kubbeler arasında nakış gibi işlenen şehir, ey şehadetlerle şahlanan şehir; alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz'in İslam alemine işaret ettiği şehir, Asr-ı Saadet'ten gelen misafirleriyle şereflenen şehir… Fetih Fatih Sultan Mehmet Han’a nasip olan şehir; adaletin huzurun hakikatin hakim olduğu şehir… Her inançtan, her kesimden insanın güvenle yaşadığı eman şehir; herkesin gözü olduğu gözdesi olduğu İslam şehri… Seni yürekten selamlıyorum İstanbul.

Ayasofya’sı ile, Sultanahmet Camisi'yle, en son Büyük Çamlıca Camisi ile… Kıtaları birleştiren İstanbul. Sizleri aşk ile selamlıyorum İstanbul. Yenikapı bugün bir başka güzel. İşte böylesi yürekler fethetmişti İstanbul’u. İşte böylesi bir iman, aşılmaz denilen surları yerle yeksan etmişti. İşte böylesi bir azim asırlarca İstanbul’a dünyayı yönettirmişti.

Şu anda aldığım resmi rakama göre 1 milyon 600 bin kişi Yenikapı'da...

Bir çağın açılıp, bir çağın kapandığı bu şehri kıyamete kadar İslam şehri olarak koruyacağız. İstanbul'u bölgesinin ve dünyanın parlayan yıldızı haline getirdik. İnşallah 1 Nisan'dan sonra burada bir de zaferin şenliğini yaparız.

"Bay Kemal sen bu işlerden anlamazsın"

CHP'den aldığımız İstanbul'da su yok, çöp çoktu. Hava kirliliği vardı. Istıranca'da Melen'den İstanbul'a su getirdik. 2040 yılına kadar İstanbul'a su sıkıntısı yok. Bay Kemal sen bu işlerden anlamazsın. Getirdiğin kişi İstanbul'un bir ilçesinin belediye başkanı. İstanbul'a rastgele bir isim yakışmazdı. O nedenle Binali Yıldırım kardeşimizi aday gösterdik. Geçmişi kirli birini İzmir'e layık gördüler. Ama bunlarda ufuk yok. Ufku olmayanın yönetim kabiliyeti olmaz.

Terör örgütü ile el ele iç içe, geçmişi itibariyla ne yazık ki kirli bir ismi İzmir'e layık gördüler.

"Yassıada'yı uluslararası toplantıların merkezi yapacağız. Adını demokrasi ve özgürlükler adası koyacağız. Seçimden kısa süre sonra açılışını yapacağız."

"Günde 4 milyon istanbulluyu taşıyor, yarısında ücretsiz internet hizmeti var"

Bizden önce bin 596 otobüs vardı. Pislikten geçilmez, kokudan durulmazdı. Artık günde 4 milyon İstanbulluyu  otobüsler taşıyor. Yarısında ücretsiz internet hizmeti var.  Bugün İstanbul'da 57 yolcu gemisi, 2 arabalı vapur ile 22 hatta deniz ulaşımı hizmeti veriyoruz. Haliç'te attığımız adımlar dünyada örnektir. Sandalla karşıdan karşıya geçmekte zorlanırdık. Herkes tek çare 'Haliç'i dolduracaksınız' dedi. 'Hesabını tarih, doğa bizden sorar' dedik. 2.5 milyon metroküp balçık çıkartıp temizledik. Çamuru süzüp Alibeyköy'deki 650 bin metrekare alan kazandık.

AK Partili belediyelerde kültür merkezi yok diyorlar. Sen aday tanıtımını bile Haliç Kongre Merkezi'nde yaptın.

Cumhur İttifakı İstanbul mitinginde Başkan Recep Tayyip ErdoğanYeni miting konuşmasını gerçekeştiriyor. Milyonların beklediği Başkan Erdoğan, AK Parti İBB Başkan adayı Binali Yıldırım ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ardından kürsüye davet edildi ve milyonlarla buluştu. Yenikapı meydanını hıncahınç dolduran vatandaşlar Başkan Erdoğan'ın gelişi ile birlikte büyük coşku yaşadı. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları ve miting alanından son dakika haberleri;

"Ey İstanbul... Sevda nedir bilmezken, sevdalandığım şehir. Gök kubbenin altında nakış gibi işlenen şehir. Ey şehadetlerle alınan, şehitleriyle şahlanan şehir. İstanbul... Seni yürekten selamlıyorum. Ayasofyasıyla, Sultanahmet'iyle, En son Çamlıca'sıyla göz kamaştıran, kıtaları birleştiren İstanbul. Şiirler, resimler yapılan bağrınca nice sanatçıyı barındıran İstanbul. Sizi aşk ile selamlıyorum.

"1 MİLYON 600 BİN KİŞİ BURADAYIZ"

Yenikapı bugün yine bir başka güzel. Elhamdülillah. Gözümüzün görevildiği kadarıyla muhteşemsin İstanbul. Bugün sayın Bahçeli'yle AK Parti ve MHP'ye gönül vermişl kardeşlerimle bir kez daha Yenikapı'dayız. Şuanda aldığım rakam 1 milyon 600 bin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "1 milyon 600 bin kişi buradayız"

Bu şehir Sultan Abdulhamid'in namusudur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün son nefesidir. Merhum Özal'ın rüyasıdır. Merhum Erbakan hocamısın duasıdır. Bu şehir bizim de hizmetkarı olmaktan şeref duyduuğumuz davamız, aşkımız, sevdamız, duamız, her şeyimizdir. Bir çağın kapanıp bir çağın açıldığı bu kadim şehri korumaya devam edeceğiz.

BAYRAĞIMIZI HAZMEDEMEYENLERE CEVABI 31 MART'TA VERİN

Ey İstanbul, 31 Mart'ta göklerinde nazlı nazlı dalgalanan bayrağına tahammül edemeyenlere cevap vermeye hazır mısın?

İNŞAALLAH SEÇİMDEN SONRA BURADA ZAFERİN ŞENLİĞİNİ YAPARIZ

İnşaAllah seçimden sonra burada bir de şöyle zaferin şenliğini yaparız. 94'te bu kardeşinizi İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı yaptığınız andan itibaren Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerinde İstanbul'a yapılan her hizmetin takipçisi oldum.

ANKARA MİTİNGİNDE DE REKOR KIRDIK

Bay Kemal sen bu işlerden anlamazsın. Getirdiği kişi İstanbul'un bir ilçesinin Belediye Başkanı. İstanbul gibi şehre rastgele isim yakışmazdı. Onun için biz Binali Yıldırım'ı aday gösterdik. Bakın Ankara'daki mitingimizde de resmi rakamla 450 bin kişi vardı. İzmir'de de aynı şekilde hakkındaki spekülasyonlar hayli fazla olan bir aday gösterdi. Terör örgütü ile el ele, iç içe, geçmişi itibarıyla ne yazık ki kirli bir ismi İzmir'e layık gördüler. Biz orada da hizmetleri olan Zeybekçi kardeşimizi aday gösterdik.

HALİÇ'E YAPTIKLARIMIZ DÜNYAYA ÖRNEK OLDU! BAY KEMAL DE GELDİ ORADA ADAY TANITIMI YAPTI!

Haliç'te attığımzı adımlar dünyada örnektir. Sandalla karşıdan karşıya geçilemezdi. Orada kurduğumuz sistemle arıttık 650 bin metrekare bir alan kazandık böylece. Aynen Haliç Kongre Merkezi de böyle oldu. Haliç'i arındırırken oraları da değerlendirdik. Ora Sütlüce'de kesim merkeziydi. Ve ne oldu? O muhteşem Kongre Merkezi yapıldı. Bir anda etraf değişti. Bay Kemal de geldi orada aday tanıtımı yaptı!

HARBİYE'Yİ YAPTIRMAMAK İÇİN DİRENDİLER AMA...

Bak bunlar bize Harbiye'deki kongre merkezini de yaptırmamak için uğraştılar. İsteseniz de istemeseniz de yapacağız dedik yaptık. Muhsin Ertuğrul yanında. Orayı da büyüttük. Bu zeka, plan proje meselesi. Çalışırsan, düşünürsen olur. Ve bu mesele aşk meselesi aşk!

BAK SANA BİR MÜJDE, ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ'Nİ DE YAPIYORUZ

Bak sana bir müjde daha vereyim. Atatürk Kültür Merkezi'ni de kısa sürede bitireceğiz. Ama sizlerin yaptığı gibi bir AKM değil. Her yönüyle muhteşem. Herhalde bitirdikten sonra orada bir konserimize gelirsin. Değil mi? Ankara'dakine gelemiyor bakın! Orada külliyede bir kongre merkezimiz var.

FAZIL SAY 29 EKİM'DE KONSER VERECEK

İnşaAllah 29 Ekim'de orada Fazıl Say'ın bir konseri olacak. Ya bunlar bizim değerlerimiz ya. Gelin tek millet olalım.

TUZLA'YA DEV BİYOTEKNOLOJİ TESİSİ

Yaklaşık 6 katrilyon lira maliyeti olan Tuzla Biyoteknoloji kampüsünü kuruyoruz.

TARİHİ YARIMADA İÇİN RESTORASYON SEFERBERLİĞİ BAŞLATIYORUZ

Tarihi yarımada restorasyon seferberliği başlatacağız. İstanbul'a turizm geliri ilk sırada zaten ama daha da artış olacak.

DEV FİLM PLATOSU

Hedefimiz 500 milyon dolar film ihracatını doğuracak bir film platosu kurmaktır.

22 İLÇEYE MÜJDE

22 ilçede yeni kent meydanları oluşturacağız, Avrupa'da 7, Asya'da 11 olmak üzere seyir terasları oluşturacağız. Kıyı şeritlerini kesintisiz ve engelsiz şekilde düzenleyeceğiz. Sarayburnunda yolu yerin altına alarak şehrimize Gülhane Parkı ile denizi birleştireceğiz. Ve yol buraları bölmeyecek ve yeni bir meydan daha kazanmış olacağız.

Yorumlar (1)

  • - Doğrucu

    Yalan söylüyorlar 350 bin kisi vardı

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER