Gündem
  • 16.6.2019 17:12

Erdoğan'dan çok önemli açıklamalar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde konuşuyor. Erdoğan: Bugün imzaladığım Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile ihracatçılar döviz satın alırken kambiyo vergisi ödemeyecek

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin 26. Genel Kurulu'nun ülkemize, özellikle de sizlere hayırlar getirmesini diliyorum. İhracatın şampiyonları olarak ödül alan, alacak olan firmalarımızı da tebrik ediyorum.

Dün Asya Güvenlik ve Ekonomik İş Birliği Toplantısı için Tacikistan'daydık. Orada 30'u aşkın ülke hep birlikteydik. Nitekim bunların içerisinde tüm Cumhurbaşkanları ile tek tek görüşmeler yaptık ve ülkemizle ülkeleri arasındaki iş birliğimizi daha nasıl geliştiririz bunları onlarla görüşerek karar altına aldık ve süreci de ilgili Bakan arkadaşlarımızla birlikte başlatmış olduk.

"200 MİLYAR DOLAR SINIRI GEÇMELİYİZ"

2018 ihracatını 1 68 milyar dolarla kapattık. Bu yıl mayıs ayı itibarıyla 171,4 milyar dolara çıktı. Bir an önce 200 milyar sınırını geçmeliyiz.

"TURİZMDE ÇOK GÜZEL HABERLER ALIYORUZ"

Döviz kurundaki yükseliş ihracatcılarımız için çok büyük imkanlar getiriyor. İthalatın pahalı olması nedeniyle pek çok ürün içeride üretiliyor. Turizmde bu yıl da 50 milyon turist hedefimizi yakalayacağımızı işaret eden çok güzel haberler alıyoruz. 2023'te hedef 70 milyon turist, 70 milyar dolar turizm geliri olacak.

"AB İLE SİYASİ İLİŞKİLERİMİZ DALGALI OLSA DA..."

Atacağımız adımları serbest piyasa kuralları içinde yürütmeliyiz. AB ile siyasi ilişkilerimiz dalgalı olsa da ekonomi boyutunu sağlam tutmalıyız.

Yorumlar (1)

  • - ASABİ

    AB İLE DALGALI İLİŞKİMİZ Mİ VAR? TÜRKİYE'NİN AB'NE GİRME OLASILIĞI VAR MI? BUNU HANGİ AB ÜLKESİ İSTİYOR? BİR AB ÜLKESİ SÖYLEYİN Kİ "TÜRKİYE AB'NE ÜYE OLABİLİR." DİYOR OLSUN. AB ÜYE ÜLKELERİNDEKİ POLİTİKACILAR TÜRKİYE KARŞITLIĞIYLA PROPAGANDA YAPIYOR, HALKINDAN OY BEKLİYOR. YANİ O KADAR İSTENMEYEN HATA NEFRET EDİLEN BİR ÜLKEYİZ. SAYENİZDE ÜLKEMİZİN AB'NDE Kİ YERİ, DEĞERİ, GÖRÜNÜMÜ BU İŞTE.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER