Gündem
  • 15.5.2019 11:56

Erdoğan'dan flaş EYT açıklaması

Erdoğan EYT'ye kapıyı kapattı..'Sistemimizi çökertiriz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan emeklilikte yaşa takılanlar hakkında "Bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir araya geldiği Ak Parti'li milletvekillerine bazı açıklamalarda bulundu

Erdoğan'a milletvekillerinden gelen talepler içerisinde Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) konusu da yer alıyordu.

Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili bir düzenleme olup olmayacağının sorulması üzerine de Erdoğan "Muhalefet bu konuyu sürekli gündemde tutsa da, bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemimizi çökertiriz. Biz seçim alacağız diye, popülist politika yapmayacağız. Muhalefetin sırtında yumurta küfesi yok. Olmayacak şeyleri söz veriyorlar. Biz böyle yapamayız" dedi. Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da, EYT'li bir milyon 300 bin kişi olduğunu, bu kişilerin emekli edilmesi durumunda ileride hazineye 60 milyar lira yük getireceği bilgisini verdi.

Yorumlar (2)

  • - arif uzun

    sizden sadaka değil kazanılmış ama elimizden alınmış hakkımızı istiyoruz. kaynak diyorsunuz ne kaynağı 26 senedir yatırdığım primler nerede ?

  • - CUMHUR

    Bunlar yolunu bulup Milletvekilliğinden kıyak emekli olmuşlar ya damdan düşmüşler garibanın halinden anlıyorlar; ben kanuni olsa da hak etmediğim haram maaş alıyorum devleti kazıkladım pişmanım SGK yı batırdım mutlu değilim sizde mutsuz olmamak i haram yememek için gününüzü bekleyin ben dertliyim yahu diyor.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER