Gündem
  • 21.1.2021 10:18

Erdoğan'dan gizli ve kritik bir ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Saadet Partisi kanadına yönelik yakın markajı sürüyor.. Saadet Partisi'nin ağır toplarından Oğuzhan Asiltürk ziyaretinden sonra bu kez de Milli Görüşün önümli isimlerinden Hedim Urhan'ı ziyaret etti.
Kameralardan gizlenen ve kimseye haber verilmeyen ziyaret sırasında Milli Görüşün Cumhur İttifakı safında yer alması konuşuldu.
Hürriyet gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi bu ziyaret ile alakalı şunları yazdı;

ERDOĞAN’IN KAMERALARDAN GİZLENEN ZİYARETİ

CUMHURBAŞKANI Erdoğan cumartesi günü İstanbul’da kameralardan uzak bir ziyarette bulunuyor. Erdoğan’ın ziyaret ettiği ismin Milli Görüş içerisinde ciddi bir saygınlığı var. Milli Nizam Partisi’nin kuruluşundan bu yana Erbakan’ın yanında yer almış ve hâlâ Saadet Partisi çizgisinde devam eden birisinden söz ediyoruz. Milli Görüş içerisindeki ağırlığı sadece buradan gelmiyor. Nedim Urhan hocaefendiden söz ediyorum. Doç. Dr. Nedim Urhan, Dar’ul Erkam Derneği’nin onursal başkanı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden emekli olmuş. Siyasetten ziyade İslami ilimlerin öğretilmesi üzerine yoğunlaşmış. Dar’ul Erkam Derneği bünyesindeki İslami İlimler Akademisi’nde temel İslami ilimler üzerine eğitim hizmetleriyle ilgileniyor.

Çelebi’den Kılıçdaroğlu’na yanıt: ‘Mektup arkadaşı aramıyoruz’

ERDOĞAN’IN ZİYARETLERİ

Erdoğan’ın ziyaretinde İslam dünyasının içinde bulunduğu durum konuşuluyor. İslami hizmetlerin önemi üzerinde duruluyor. Ama bu ziyaretin bir de siyasi yönü var. Erdoğan, Saadet Partisi’nin CHP ile millet ittifakı içinde olması yerine AK Parti ile cumhur ittifakında yer almasını istiyor. Ziyaretlerini de bu amaca dönük olarak gerçekleştiriyor. 8 Ocak’ta Milli Görüş’ün ağır toplarından Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmişti. ErdoğanAsiltürk’le görüşmede ittifak konusunun gündeme geldiğini söylemişti. Erdoğan, önceki gün de merhum Erbakan’ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Erdoğan’ın geç olmayan bir süre zarfında Saadet Partisi ve AK Parti tabanında ismi sevgiyle anılan eski bakanlardan Recai Kutan’ı da ziyaret edeceği söyleniyor.

İLGİLİ HABERLER