Gündem
  • 26.3.2019 14:51

Erdoğan'dan Van mitinginde önemli açıklamalar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Van mitinginde önemli açıklamalarda bulunuyor.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Siz gözünüzün gördüğüne bizzat yaşadıklarınıza bakın. Burada Van’dan ilan ediyorum. Türkiye şu an bizi izliyor. Bir daha hiçbir güç Türkiye’yi yeniden terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline getiremeyecektir. Bir daha hiçbir güç Türkiye’yi ekonomide altyapı da geldiği seviyenin gerisine düşüremeyecektir. Bir daha hiçbir güç Türkiye’yi herkesin birbirine şüpheyle kem gözle baktığı bir ülke haline dönüştüremeyecektir. Bundan sonra Türkiye sadece birliği beraberliği kardeşliği konuşacak.

Tarihi ile kültürü ile tabiatı ile gölü ile tüm dünyaya kucak açan Van. Özü bir, sözü bir, güzel insanların şehri Van. Bir asır önce kendisini işgal eden düşmanı söküp atan Van. Nice gönül sultanına ev sahipliği yapan Van'ı ben de gönülden selamlıyorum. Van'ın tüm ilçelerini selamlıyorum. Van bugün bambaşka. Havalimanından buraya kadar Vanlı kardeşlerimin sevgisini gördüm, coşkusunu gördüm. Size yetişmek için onlarla çok fazla çay muhabbeti yapamadık. Dönüşte de onlarla yapacağız inşallah.

MASUM İNSANLARIN KANI ÜZERİNDEN PROPAGANDA YAPMAK İÇİN HERKESİ İSTİSMAR ETTİLER

Kardeşlerim Vanla aramıza kimseyi sokmadık, sokmayız. Birileri yıllarca milletimizin içine nifak sokmaya çalıştı, milleti alevi-sünni diye ayırmaya çalıştılar. Bu uğurda nice gençler toprağa düştü. Peki sonuçta ne oldu? Gördük ki bunlar ülkemizde hesabı olanların oyunlarıymış. Biz devletin, hükümetin, milletin tüm imkanlarını kullanarak Van'ı ayağa kaldırmaya çalışırken onlar da bunu engellemeye calıstılar. Ben depremin olduğu gün Erciş'e geldim. Biz dertliydik, buraya geldik. Biz size aşığız, aşık. Onun için bakanlarımla beraber buraya geldim. Biz Van'ı kendi haline bırakamazdık. Bundan 3-4 yıl önce mahallerimizi birbirinden ayırmak için tüneller açtılar, insaların evlerine, mahremlerine girdiler. Masum insanların kanı aksın da onun üzerinden propaganda yapmak için herkesi istismar ettiler.

BİZ ONLARI İNLERİNDE YOK ETMESEK HALA MASUM İNSANLARIN KANINI DÖKECEKLER...

1996 yılında Tatvan'da bunlar katletti. 1998 yılında lise öğrencilerini taşıyan servis aracına bunlar saldırı düzenledi. Hala aynı alçaklığı yapmak istiyorlar. Biz onları inlerinde yok etmesek hala masum insanların kanını dökecekler. Kardeşlerim, neden Cudi'ye, Gabar'a girdik? Benim halkımı rahatsız etmesinler diye. 13-14-15 yaşındaki kızlarımızı Kandil'e kaçıranlar bunlar değil mi? Diyarbakır belediyesi önünde haftalarca ağlayan analar benim annelerim değil mi? Bunlar ben başbakanken geldiler, bana dertlerini anlattılar. Biz ülkemizdeki tüm kesimler gibi, Kürt kardeşlerimizin hak ve özgürlükler konusundaki sorunlarını çözmek için çok çalıştık. Kimsenin yapmadıklarını kimsenin söyleyemediklerini söyledik, riskler aldık.

İRADENİZE VE SANDIKLARA SAHİP ÇIKMANIZI İSTİYORUZ

17 yıldır ülkemizi eserlerle nasıl donatmışsak bundan sonra da aynı şekilde dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmak için sizlerden destek bekliyoruz. İradenize ve sandıklara sahip çıkmanızı istiyoruz. Van, 31 Mart'ta senin iradeni pazarlık masasına sürenlere derslerini vermeye hazır mısın? Van, 31 Mart'ta demokraside ve kalkınmada yeni bir dönemin kapılarını aralamaya hazır mısın? Bay Kemal akşam yalan sabah yalan... Bizim Van'a 17 yılda yaptıklarımıızn tutarı ne biliyor musunuz? 27 katrilyon yatırım yaptık Van'a. Geçmişte hastane kapılarında perişen olan Vanlılar bugün Avrupa ülkelerinden daha ileri standartlarda sağlık hizmeti alıyor.

BUKALEMUN GİBİ İTTİFAK

Ülkemizin kalkınması vurduğu darbelerle bilinen bu zihniyetlerin ittifakı ile böyle bir geleceğe ulaşamayız. Türkiye’nin bugüne kadar yaşadığı sıkıntılara yol açanlar 31 Mart’ta karşımıza çıkan o ittifakı kuranlardır. CHP, HDP, sözde İYİ Parti ve ne yazık ki adı Saadet ama kendisinin Saadet olmadığı parti bitmiş tükenmiş bunlar. Öyle bir ittifak ki Van’da Diyarbakır’da İstanbul’da Ankara’da başka konuşuyorlar. Bu öyle bir ittifak ki bukalemun gibi Batı’da başka Doğu’da başka kılığa giriyor.

Biz yıkmaya değil inşa etmeye talibiz. Sadece yıkmayı vaad ediyorlar yapmayı değil. Bu ülkeye yıkım ekibi değil inşa ekibi lazım. Ecdadımız Süleymaniye’yi Selimiye’yi inşa etti. Biz de Çamlıca Camii’ni Külliye’yi inşa ettik. Biz inşa ve ihya için varız.

Evlatlarımız en iyi eğitimi alabilsin diye şehirlerimizi okullarımızla donattık. ABD’nin başaramadığı sağlık reformunu biz 15 yıldır uyguluyoruz ve geliştiriyoruz. Millet bahçelerimizle her yaştan insanımızın huzur içinde vakit geçirebilecekleri mekânlar oluşturduk. Bu devletin kimsesizlerin kimsesi olduğunu gösterdik. Geçmişte hastane kapılarında perişan olan Vanlılar bugün Avrupa standartlarında hizmet alıyorlar. Depremin ardından seferberlik ilan edip Van’ın önemli bölümünü yeniden inşa ettik. 25 bin konutu Van’da biz yaptık. Van’ın suyu bile yoktu.

HER BİRİ İÇİN 100 TL DESTEK

Şimdi burada bir müjdeyi duyurmak istiyorum. Ülkemizde küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini teşvik etmek için yeni bir destek programını hayata geçiriyoruz. Dişi kuzu ve oğlanlardan damızlık olarak sürüye katılan her bir hayvan için 100 TL destekleme ödemesi yapacağız. Ülkemizde kişi başına en az bir küçükbaş hayvan yetiştirilmesini hedefliyoruz. Yeni teşvik programının ülkemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Van’da 31 Mart’ta tercihini hizmet siyasetinden yana kullanıyor musunuz? Van 31 Mart’ta şehrimizin önünde hep birlikte yepyeni bir dönem açıyor muyuz? Seçim gecesi gözüm Van’da olacak.

 

Yorumlar (1)

  • - EKONOMİST

    Babanın parasını mı veriyorsun Ahmet'ten alıyor Mehmet'e veriyor ama ikisi de yoksul bu parayı vermek için Ahmet'ten helallik aldın mı almadıysan veren el için yaşasın cehennem

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER