Gündem
  • 12.11.2019 16:36

Erdoğan'ın ABD ziyaretinde Hakan Fidan detayı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 11.30'da ABD'nin başkenti Washington'a hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti esnasında MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ABD ekibinde yer almaması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Esenboğa Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Valisi Vasip Şahin ve diğer ilgililer uğurladı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Washington'a gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyareti kapsamında, ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya gelecek ve birlikte heyetler arası görüşmelere başkanlık edecek.

Temasları kapsamında, ABD Ticaret Odası ve DEİK/Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenecek yuvarlak masa toplantısında iş insanlarına hitap edecek Erdoğan'ın, ayrıca Maryland eyaletinde bulunan Amerika Diyanet Merkezi'ni ziyaret ederek, Türk vatandaşları, Türk kökenli Amerikalılar ve Müslüman toplumu temsilcileriyle bir araya gelmesi bekleniyor.

Hakan Fidan'ın olmaması dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt dışı ziyaretlerinde genelde yanında olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın bu ziyarette olmaması ise dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER