Gündem
  • 26.9.2013 23:05

Erdoğan'ın evinin yolunu kestiler

İstanbul'da ilginç otobüs eylemi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da evinin yolu üzerinde bulunan Altunizade'de bir grup yol kesti trafiği altüst etti. Otobüs saatlerinin çok geç olmasını şikayet eden bir grup provokatör işbaşındaydı. 1 saat süren eylemde şehir trafiği kilit oldu. Sayıları 5-6 kişiyi bulan eylemciler otobüs şoförlerini de linç etmeye kalkıştı. Polis ise eyleme sessiz kaldı.

İstanbul Üsküdar'da akşam saatlerinde evlerine gitmek isteyen vatandaşlar, bekledikleri İETT otobüsü iki saat gecikip yolcu almayınca ilginç bir eylem yaptı. Bağlarbaşı'nda yaşanan olayda 11 ÜS (Sultanbeyli-Üsküdar) hatlı otobüsü bekleyen yolcular yaşanan gecikmeler ve otobüslerin duraklarda durmaması üzerine alışveriş merkezi önünde halk otobüslerinin önünü keserek yolu trafiğe kapattı. 

Burada toplanıp İETT ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'la ilgili slogan atan kalabalığın eylemi bir süre devam etti. Eylem nedeniyle bölgede yoğun bir trafik yaşandı ve uzun süre trafikte kalan vatandaslar tepki gösterdi. 

Arınç uyarmıştı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yaşanan bu tip eylemler için uyarmıştı. Arınç "sudan sebeplerle kargaşa çıkartılabilir" açıklamasında bulunmuştu

Ayrıntılar geliyor

İLGİLİ HABERLER