Gündem
  • 20.11.2019 09:46

Erdoğan'ın talimatı sonrası İYİ Parti'den ittifak çağrısı geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın milletvekillerine verdiği "Bundan böyle kesinlikle kendi seçim bölgesini ihmal etmemeli" talimatı sonrası İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AK Parti ile ittifak yapabileceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milletvekillerine verdiği "Bundan böyle kesinlikle kendi seçim bölgesini ihmal etmemeli. Her hafta bölgesine gidecek 3 gün ve bölgesinin tüm ilçelerine mahalle ve köylerine kadar gidecek. Bizlere ulaştırılması gerekenleri ulaştıracak" talimatı sonrası İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, açıklamalarda bulundu.

"AK Parti ile ittifak yapabiliriz"

Partisinin Bursa İl Teşkilatının düzenlediği programa katılan İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, burada yaptığı açıklama da "Ülkenin ekonomik durumu ortada. Ancak sayın Erdoğan 2020 yılında kesin bir tarih vererek ve de Parlamenter Sisteme dönmek noktasında erken seçim için mutabakat zaptını imzalarsa, bunların yanında 5-6 icracı Bakanlık verirse ülkenin yeniden inşası için bizde bir fedakarlık yapabiliriz" ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER