Asayiş
  • 2.6.2014 15:18

Ergenekon Davası Erzincan'da devam etti

CHP'nin Eski İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ve CHP eski Erzincan Milletvekili Erol Tınastepe’nin 'Ergenekon terör örgütüne yardım ve yataklık' iddiasıyla Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı dava, özel yetkili mahkemelerin kapanmasıyla Erzincan'a alındı. Sabah saatlerinde görülen dava, bazı dosyalar ve CD’lere bakılması için mahkeme 22 Eylül 2014 tarihine ertelendi.
Yaklaşık bir saat süren mahkemenin ardından Erzincan Adliyesi önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP'nin Eski İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, yargılama sürecinin bundan sonra Erzincan’da devam edeceğinin altını çizerek, “Dava 22 eylül tarihine ertelendi, bazı CD’ler var bunların çözümlerinin yapılması lazım. Polis daha önce yapmış ama eksik yapmış, yeniden yapılmasını talep ettik. Gizli tanıkların artık deşifre oldukları nedeniyle, tanık koruma yasasından yararlanıyor olmalarının doğru olmadığını söyledik ve bunların kimliklerinin açıklanarak, yasa kapsamından çıkartılarak, mahkemede açıktan dinlenmesini talep ettik. Savcının talebi de bu doğrudaydı ama mahkeme ara karar toplantısında şimdilik kabul etmedi” dedi.

ÇANTASI YİNE YANINDAYDI
Erzincan’da başlayan davaya meşhur çantasıyla gelen CHP'nin Eski İzmir Milletvekili Ahmet Ersin, mahkeme çıkışında gazetecilere çantasını göstererek, “Çantamda halen o pijama var. Benim çantamda evrakım var. Dolayısıyla bizim çantamızda ne var diye biz 20 aydan beri yargılanıyoruz. Bütün vekillik yaşamım boyunca 3 dönem vekillik yaptım. Bir günlüğüne bir yere görevli olarak gidiyorsam hep bu çantayla gittim. Bu çanta bizim bir belediye başkanımızın hediyesidir. Bir geceliğine gidiyorsam yanımda valiz götürmedim” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER