Gündem
  • 31.8.2009 17:02

"ERGENEKON" HAKİM VE SAVCILARINA YİNE İNCELEME

ANKARA - Adalet Bakanlığı, "Ergenekon" soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcıları ve bu soruşturmada işlemleri bulunan hakimlerle ilgili bir şikayet dilekçesini daha incelemeye koydu.
Adalet Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu aracılığıyla Bakanlığı iletilen bir şikayet dilekçesiyle ilgili Ceza İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yeni bir dosya daha açıldı.
Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tarafından açılan yeni dosya, ilgililer hakkında inceleme yapılmak üzere Teftiş Kurulu Başkanlığına gönderildi.
2 müfettiş tarafından sürdürülen inceleme sonucu yeterli delil elde edilirse soruşturma açılabilecek. Şikayetlerle ilgili yeterli delil elde edilememesi durumunda ise soruşturma başlatılmasına gerek görülmeyebilecek.
"Ergenekon" soruşturmasını yürüten savcı ve işlemleri bulunan hakimlerle ilgili aynı mahiyetteki ihbar ve şikayetlerin birleştirilmesi suretiyle daha önce 38 şikayet dosyası açılmıştı. 38 şikayet dosyasının 28'i hakkında soruşturma başlatılmasına gerek görülmemiş, 10 dosya kapsamındaki şikayetlere ilişkin incelemeler ise sürdürülüyordu.

İLGİLİ HABERLER