Gündem
  • 30.9.2011 11:35

ERMENİLER MEHTER TAKIMIMIZA BİLE TAHAMMÜL EDEMEDİ

Ermeni haber sitesi Asbarez.com’un haberine göre, Türk bayrakları, devlet arması ve kılıç ve kalkanlarla Ermeni nüfusun Ermenistan dışında en yoğun olarak yaşadığı bölgenin kalbinde yapılacak geçit töreni Ermeni diasporasını harekete geçirdi.

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi (ANCA), Mehter Takımı’nın Los Angeles şehrinde gösteri yapmasına izin verilmesine tepki gösterdi.

Programa izin verilmesi nedeniyle Los Angeles şehir yönetimini de sert bir dille eleştiren Ermeni lobi kuruluşu, Osmanlı bandosunun bölgedeki gösterisinin “kendilerine hakaret olmasının yanı sıra Ermeni Amerikan toplumunun bütünü için kabul edilemez” olduğunu ileri sürdü.

Yeniçerilerin Osmanlı Devleti’ndeki Ermeni ve diğer Hıristiyan azınlıkların “en korkunç katilleri” olduklarını iddia eden ANCA Batı Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri, açıklamada mehter takımının gösterisiyle birlikte Hollywood’un bir “katliamın kutlamasına” sahne olacağı şeklinde ifadeler kullandı.

Ermeni lobisinin gösterdiği bu tepki üzerine Los Angeles şehir yönetimi, Mehter Takımı’nın 3 Ekim Pazartesi günü yapacağı gösteriyi iptal etti.

İLGİLİ HABERLER