Gündem
  • 14.8.2020 10:09

Esad'ın Şii sözde komutanı!.. Türk ordusunu kuşatıp Hatay'ı alacağız

Ülkesinin tamamını; Amerika, Rusya, İran ve Türkiye'ye kaptıran geri kalan kısımlarını da IŞID ve YPG'ye teslim eden Esad'ın ordusundan 'Hadi Ya" dedirten açıklama.
Mısır ordusu ile birlikte İdlib'i kuşatıp Hatay'ı alacağız.
Mısır'ın kendilerine destek vermesinden sonra cesaretlenen bu ahmaklar,son zamanlarda açık açık Türkiye'yi hedef almaya başladı. Çok güvendikleri Sisi'nin Sina yarımadasında bir avuç IŞİD militanıyla başa çıkamayıp çekildiğinden habersiz olan Şii'ler bütün umudunu Mısır'a bağlamış durumda..

Esad’tan Türkiye çıkışı: Mısır ordusu ile birlikte İdlib'i ve Hatay'ı kurtaracağız

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'e destek veren İmam Mehdi Tugayı'nın komutanı Tuğgeneral Firas Drouf, "Hedefimiz Türk ordusunu kuşatmak. Mısır ordusu ile birlikte İdlib'i ve Hatay'ı kurtaracağız" dedi.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim'in " Hatay'ı geri alacağız" şeklindeki çıkışının ardından benzer bir açıklamada Esed rejimine destek veren İmam Mehdi Tugayı komutanı Firas Drouf'tan geldi.

Mısır askerlerinin İdlib'de Türk ordusuna yakın bir yerde konuşlandığını belirten Drouf, Hatay'ı Türkiye'den alacaklarını söyledi.

Drouf, "Mısır askerleri güney İdlib'de Türk ordusuna yakın bir yerde konuşlandı. Mısır savaş uçaklarının hedefleri vurması için de hava üssü kurma niyetindeyiz. Hedefimiz Türk ordusunu kuşatmak. Mısır ordusu ile birlikte İdlib'i ve Hatay'ı kurtaracağız" dedi.

Öte yandan Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim de, 2018 yılında yaptığı bir açıklamada, Hatay'ı kastederek "Burası bizim toprağımız, onlara rağmen oraya geri döneceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERLER