Dünya
  • 19.8.2019 09:00

Esir alınan Esad'ın pilotu öttü!.. Saldırıları Esad değil o ülke yaptırıyor

Esir alınan Esed rejimi pilotu: Esed yok, saldırıları o ülke koordine ediyor

Suriye'de düşürülen Esed rejimine ait savaş uçağını pilotu, bölgede yaşananlarla ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde muhaliflerce düşürülen rejime ait savaş uçağının pilotunun ifadelerinin yer aldığı bir video paylaşıldı.

Suriyeli muhalifler tarafından geçtiğimiz hafta İdlib'in güneyinde düşürülen Esed rejimine ait savaş uçağının canlı olarak yakalanan pilotuna ait ifadelerin yer aldığı bir video yayınlandı.

Tahrir el Şam Heyeti'ne (HTŞ) bağlı İba Ajansı tarafından yayınlanan yaklaşık 1 dakikalık videoda konuşan Esed rejimi pilotu, İdlib ve Hama kırsalındaki saldırıların Rusya tarafından koordine edildiğini söylüyor.

Rusya direktif veriyor

Pilotun ifadelerinde, hava saldırılarının, karadan ilerlemekte güçlük çeken rejim unsurlarına destek sağlamak amaçlı olduğu, hangi köye kara saldırısı düzenlenecekse o köye yönelik hava akınları düzenlendiği ifade ediliyor.

Pilot, İdlib ve Hama kırsallarında devam eden hava ve kara saldırıların tamamen Rusya'nın kontrol ve desteğiyle sürdüğünü, rejime bağlı askeri unsurların da Rusya'nın direktifleriyle hareket ettiğini söylüyor.

Mepanews

Yorumlar (2)

  • - ASABİ

    RUSYA'DAN DAHA BETERİ DE VAR. BİZİM ÇOK ZEKİ, BİLGİLİ İKTİDARIMIZIN HESABINA GÖRE ORADA PKK'YI BİTİRECEKLERDİ. NE UMDUK NE BULDUK? ABD VE AB'DE ORALARDA YPG'YE DESTEK VERİP, KÜRDİSTAN'IN OLUŞUMUNU VE HARİTADAKİ YERİNİ BELİRLİYOR. TOPRAK TALEBİ İÇİN DE SIRA BİZE GELİYOR. DOĞU AKDENİZ'DE BİZİ YOK SAYARAK İŞE BAŞLADILAR.

  • - ASABİ

    ABD, AB HATTA TÜM DÜNYA DEVLETLERİ ORALARDA AŞIRI DİNCİ TERÖRİSTLERLE SAVAŞMA HAKKINI, DESTEKLERİNİ,ORALARIN SORUMLULUĞU RUSYA'YA VERDİLER. TABİ Kİ SALDIRILARI RUSYA KONTROL EDİP, DİREKTİF VERECEK. BUNU HERKES BİLİYOR. DÜŞÜRÜLEN RUS SAVAŞ UÇAĞI İÇİN TÜRKİYE'NİN KARŞISINDA YER ALINCA BUNU ZATEN HERKES ANLADI. SONUNDA TÜRK HÜKÜMETİNE BU GERÇEĞİ ÖĞRETTİLER. ÖZÜRÜ DE DİLETTİLER, TAZMİNATI DA ALDILAR.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER