Gündem
  • 22.8.2019 16:38

Eski vali küplere bindi: Seçilmesi için uğraştığımız Mansur Yavaş'ın ilk icraatı bu mu?

Mansur’un son icraatını duyan eski vali küplere bindi: Seçilmesi için uğraştığımız Mansur Yavaş'ın ilk icraatı bu mu?

Eski Vali, İYİ Parti Milletvekili Nuri Okutan, 'Öksüz çocukları kapıya attığı' gerekçesiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı sert dille eleştirdi.

Eski Vali, Milletvekili Nuri Okutan ‘öksüz çocukları kapıya attığı’ gerekçesiyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ağır eleştiriler yöneltti.

“Seçilmesi için çalıştığımızMansur Yavaş’ın ilk işi 39 öksüz çocuğu sokağa atmak mı?” diyen Okutan, “Ankara Büyükşehir Belediye BaşkanıMansur Yavaş’ın verdiği bir talimatla, belediyenin Çocuk Koruma Evleri’nde bulunan 47 kimsesiz çocuktan 39’unun “aileye teslim” adı altında sokağa atıldığını öğrendim. Halbuki daha önce kendisini ziyaret etmiş ve bu konularda gerekli hassasiyeti göstermesini istirham etmiştim” dedi.

Acaba kedisi sokağa atar mı?

Okutan, “Ve kendi kendime sordum? “Mansur Yavaş bu kadar rahat bir şekilde acaba kendi kedisini sokağa atabilir miydi dedim. Çünkü vicdan sahibi bir insan evindeki bir evcil hayvanı sokağa atamaz. Hele bir çocuğu asla. Şimdi Sayın Mansur Yavaş’a oy veren Ankaralı hemşehrilerime, onu aday gösteren ve seçilmesi için canla başla çalışan Kılıçdaroğlu’na ve Akşener’e soruyorum. Böyle icraatlar yapsın diye miMansur Yavaş’ı belediye başkanı seçtik/seçtiniz/seçtirdiniz” diye konuştu. Okutan, Erdoğan’a da çağrıda bulunarak, “Sayın Başkanım, değerli hizmet insanı Kamil Kolabaş beyin baktığı kimsesiz çocuklara yıllardır evinizi açıp yaz boyunca misafir ettiğinizi biliyorum. Bu 47 çocuğa da kol kanat gerin. Talimat verin çocukların ev ve okul düzenleri bozulmasın” dedi.

İLGİLİ HABERLER