Spor
  • 29.10.2008 00:15

ESKİŞEHİR BOZGUNUNUN FATURASI HANGİ FUTBOLCUYA ÇIKTI?

Son maçlarda orta sahada görevlendirdiği Meira'yı tekrar savunmaya çekecek olan Skibbe'nin Ankaraspor karşısında cezası nedeniyle oynamayacak olan Ayhan'ın yerine de Mehmet Güven'e yer vereceği bildirildi.
Mehmet Güven'in yanında Hakan Balta'yı oynatacak olan Skibbe'nin savunmanın solundaysa Volkan Yaman'ı görevlendireceği ifade edildi.
Galatasarayda cezası biten Linkoln'ün Ankaraspor karşısında takımdaki yerini alacağı belirtilirken Eskişehirspor maçında yüzüne gelen top nedeniyle gözünde ödem oluşan Nondo'nın ise forma giyemeyeceği öğrenildi...
Skibbe'nin forvette Ümit Karan- Baros ikilisine görev vereceği belirtildi. Galatasaray Kulübü Harry Kewell'ın sağlık sorunlarıyla ilgili "Futbol hayatı tehkilede" başlığı ile çıkan haberler üzerine internet sitesinden bir açıklama yaptı. Açıklama özetle şöyle:
"Kewell’ın genel sağlık durumu 2003 yılından itibaren bir farklılık göstermemektedir. Bu nedenle de kulübümüz, transfer öncesi yaptığı check up’larda geçirmiş olduğu ameliyatlar ve hastalıklar hakkında detaylı bilgi sahibi olmuştur. Daha önce geçirmiş olduğu bu hastalıkların ve ameliyatların başarılı tedavi olup, futbolcuda hiçbir iz ve sekel bırakmadığı tespit edilmiştir.
Kewell, Galatasaray Profesyonel Futbol Takımı oyuncusu olarak rutin antrenman ve maçlar sırasında girdiği pozisyonlarda iki kez sakatlanmıştır. Bu sakatlıklarının hiçbirinin daha önceki rahatsızlıklarla bir bağlantısı yoktur ve beklenilen doğal sürede iyileşip sahalara dönmüştür. Sağlık nedeniyle 18 kişilik resmi maç kadrosuna alınmadığı olmamıştır.
Harry Kewell’ın sağlığı hakkında son zamanlarda öne sürülen spekülasyonlar çarpıtılmış ve fazlasıyla abartılmış bilgilerden oluşmaktadır. Geçirdiği iddia edilen otoimmun hepatit ve bununla ilgili ileriye dönük varsayımlar hekim – hasta özel ilişkisini aşması nedeniyle etik kabul edilmemelidir. Beş yıldır var olduğu bilinen bu durumun memleketimizde bu şekle getirilmesi, İngiltere’de bilinmesine rağmen söz konusu edilmemesi, medyamızın ayrıcalığı olarak kabul edilebilir.
Galatasaray Spor Kulübü için önemli olan, sporcunun son Check-Up'larda istenilen tempo ve seviyede futbol oynayıp oynamayacağının tayin edilmesidir. Bu nedenle Kewell sezon öncesi çok ayrıntılı bir Check-Up’a girmiştir. Yaşayabileceği olumsuzluklar göz önünde bulundurularak konunun uzmanlarıyla konsülte edilmiştir. Bu kariyerdeki profesyonel bir futbol oyuncusu için kabul edilemez hiçbir durum olmadığı anlaşılmıştır. "

İLGİLİ HABERLER