Yaşam
  • 12.8.2009 14:24

FACEBOOK İŞTEN ATTIRDI

Facebook'ta yazdıklarınıza dikkat etmezseniz sonunuz kötü olabilir. İşte işten attıran o mesajlar...

Sosyal ağların yaygınlaşmasıyla birlikte insanların da alışkanlıkları değişiyor. Facebook gibi sosyal ağlara ilk girdiğinde fotoğraf bile koymaya çekinen insanlar bir süre sonra kendileri hakkında ne varsa yazmaya, paylaşmaya başlıyor. Bunun sonuçları da ağır olabiliyor, yaşanan Reuters'in haberine göre en son örnekte bir halkla ilişkiler uzmanı Facebook yüzünden işinden oldu.

İşveren çalışanının Facebook hesabındaki mesajları gördüğünde şaşkına döndü. Kolonoskopi, çekilen dişler, ölü köpekler, gaz problemleri, yetişkin sivilcesi, boşanma, akıl hastalığıyla savaş ve alkol problemleriyle ilgili mesajlar, halkla ilişkiler uzmanının patronu gözündeki imajını darmadağın etti. Bir insanın eşini dostunu bile tiksindirebilecek detaylar ve bunların Facebook üzerinden böylece pervasızca paylaşılması oldukça rahatsız ediciydi. Sonuçta çalışan işinden oldu.

İnsanlar suçlarını bile Facebook üzerinde yayınlıyor. Uyuşturucu kullanan, esrar içen ve bunun fotoğraflarını paylaşan insanlar çevrelerini şaşırtıyor. Artık herkes Facebook'a bakıyor ve patronları da içeren geniş bir çevre paylaşılan özel hayatınızın bütün detaylarını görebiliyor.

İLGİLİ HABERLER