Spor
  • 5.11.2017 13:05

Faik Çetiner: Bursaspor hakem sayesinde beraberliği kurtardı

HTSPOR yazarı Faik Çetiner, Süper Lig'in 11. haftasında 2-2 sona eren Kasımpaşa-Bursaspor mücadelesini değerlendirdi

FAİK ÇETİNER: HAKEM BÖYLE İSTEDİ

Sanki sanırsınız ki Kasımpaşa’yı bu ligde istemiyorlar. Mütevazı hali, sessiz kalışı kimleri rahatsız ediyor bilmiyorum. Dün bir defa daha gördüm ki hakemler sahaya sanki bu takımı doğramak için çıkıyorlar. Hakem Suat Arslanboğa, Trezeguet’ye çıkardığı kırmızı kartta ne kadar cömertse, sarı kartı olan Titi’ye bir sarı daha gösterme cesaretinde bulunamıyor. Göstermediği dakika 75. Kasımpaşa 2-0 önde ve rakip 10 kişi kalacak. Maç zaten o zaman bitecek. Hakemlerden yana dertli olan kulüplere tavsiyem; alıp Kasımpaşa’nın son iki yılda ligde oynadığı maçları izlesinler. Belki onlar bile insafa gelir.

Maça gelecek olursak... Sakin kalan, kontrollü oynayan ve de çok iyi alan savunması yapan Kasımpaşa, rakibine ilk yarıda pozisyon bile vermedi. Organize ve de bilinçli ataklarla da hücum planlayan ev sahibi, ilk 45 dakikaya iki de gol sığdırdı. Eduok ve Mensah’ın golleri hazırlanış açısından da mükemmeldi. Hele Mensah’ın attığı 2. gol tam jeneriklikti. İlk yarıda istediği sonucu elde eden Kasımpaşa ikinci devreye de yine kontrollü ve sakin başladı. Ta ki Trezeguet’nin gördüğü kırmızı karta kadar. Rakibine hücum alanında faul yapan Trezeguet’ye çıkan kartın rengi çok ağırdı. Bana göre sarı kart olmalıydı. Son 30 dakika 10 kişi oynayan Kasımpaşa ister istemez kapandı. Bundan sonrasında Bursaspor, son dakikalarda Ertuğrul ve Aziz Behich’le iki gol bulunca “Kaybettim” dediği maçta “Arslanboğa piyangosuyla” beraberliği kurtardı.

Ben beraberliğe rağmen müthiş mücadele eden Kasımpaşa’yı kutluyorum. Sahada öne çıkan isimler de Eduok, Mensah, Pavelka ve Sadiku idi. Bursaspor ise dünkü beraberliğe galibiyet kadar sevinmelidir. Ne futbol ne de mücadele olarak bir puanı bile hak etmediler. Hakem, Kasımpaşa’ya büyük ayıp etti.

YABANCI FARKI 
Beraberliği bir kenara bırakalım. Dün sahadaki mücadele ve futbol farkı iki takımın yabancılarından kaynaklanıyordu. Kasımpaşa’nın transferde ne kadar isabetli işler yaptığını dün sahada gördük. Bursaspor’un ise yabancı konusunda biraz karavana attığını...

SEYİRCİ 
İstanbul’un en köklü kulüplerinden biri olan Kasımpaşa, mütevazı haliyle ligde iyi İşlere imza atıyor. İçeride-dışarıda her takımla kafa kafaya oynuyor. Kasımpaşa seyircisi de bu takıma artık sahip çıkmalı ve tribünleri doldurmalılar.

İLGİLİ HABERLER