Asayiş
  • 15.5.2019 13:48

Fatih Altaylı anlattı: Davutoğlu hüsrana uğrar

Yazar Fatih Altaylı, AK Partili bir isimle yaptığı görüşmenin detaylarını kaleme alarak eski başbakan Ahmet Davutoğlu'na ilişkin dikkat çeken ifadelere yer verdi.

AK Partili bir isimle gerçekleştirdiği görüşmeyi aktaran Fatih Altaylı, Ahmet Davutoğlu'a ilişkin dikkat çeken değerlendirmeleri köşesine taşıdı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlardan Ali Babacan'ın parti kuracağı iddiası kulislerde konuşulmaya devam ediyor. Söz konusu iddialar yüksek sesle dile getirilirken iddiaların yalanlanmaması da dikkat çekiyor.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugün yayınlanan yazısında AK Partili bir isimle gerçekleştirdiği görüşmeyi aktardı. Altaylı, AK Partili kaynağını "3 dönem milletvekilliği yapmış, hâlâ parti içinde sevilip sayılan bir siyasetçi" ifadeleri ile nitelendirdi. Kaynağının Ahmet Davutoğlu'na ilişkin değerlendirmelerini aktaran Altaylı, dikkat çeken ifadelere yer verdi.

"Hüsrandan beter olur"

Habertürk yazarı Fatih Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

Sonrasında AK Parti içinden çıkacağı konuşulan yeni iki parti meselesini sordum. Yanıtı çok net, çok açıktı:

“Ahmet Davutoğlu bir değil isterse iki parti birden kursun AK Parti’ye zarar veremez. AK Parti çevresinde Davutoğlu’nun entelektüel karşılığı var ama siyasi karşılığı yok. AK Parti’nin okumuş yazmış taifesi Davutoğlu’nu sever, saygı duyar ama asla siyaseten peşinden gitmez. Okumuş yazmışın bile peşinden gitmediği yerde, az okumuş ve okumamış hiç gitmez. Davutoğlu siyasi bir girişim yaparsa hüsran olur, hüsrandan beter olur.”

İLGİLİ HABERLER