Spor
  • 28.11.2020 10:00

Fatih Terim, devre arası bu üçünü istiyor

Fatih Terim, Falcao'nun yerine onu istedi

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, torunlarıyla yaptığı paylaşımda saha parselizasyonu, dominant forvet, beki manipüle etmek tabirlerini kullanmıştı. Terim'in buna uygun olarak yönetimden istediği 3 isim de belli oldu.Galatasaray sezon başında yönetimin işi ağırdan almasıyla Fatih Terim'in istediği oyuncuları kadroya katamamıştı.

Bu ciddi bir krize neden olurken İmparator, yönetimle yaptığı toplantıda transfer sözü almıştı.Bu isimler de yavaş yavaş belli oluyor. Usta hoca tüyoyu Instagram'dan torunlarını paylaştığı bir videoda verdi.

İstediği, sistemine uygun oyuncu tiplerini yazdı ve yönetime iletti.

ÜÇÜ DE ÇOK ÖNEMLİ

Fatih Terim, geriden oyun kurma görevinin sadece Taylan Antalyalı'nın üzerine yıkılmasından rahatsız.Deneyimli hoca buraya Salih Uçan'ı da istiyor. Böylece videodaki saha parselizasyonunu orta sahadan sağlayacak, registaya da kavuşacak.Sürekli sakat olan Radamel Falcao ile istikrarsız Mbaye Diagne'den bıkan Terim, forvete de Roman Yaremchuk'u istiyor.Terim, Gent'te forma giyen Yaremchuk transferiyle de günümüz futboluna uygun dominant santrfora da kavuşacak.

HENRY'SİZ OLMAZ

Fatih Terim, rakip beki manipüle edecek kanat oyuncusu olarak da Henry Onyekuru'yu düşünüyor.Nijeryalı futbolcunun hızı sebebiyle rakipler için ciddi tehdit olduğunu düşünen İmparator, Ocak ayında onunla yeniden buluşmayı hedefliyor.Onyekuru'nun sahada olması rakip beklerin hücuma çıkmasını dahi engelliyor. (Fotomaç)

İLGİLİ HABERLER