Spor
  • 29.6.2008 14:31

F.BAHÇE'NİN YENİ TRANSFERİ İDDİALI KONUŞTU!

Fenerbahçe'nin Manisaspor'dan transfer ettiği forvet oyuncusu Burak Yılmaz, sarı-lacivertli kulüple 4 yıllık resmi sözleşme imzaladı.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın basın toplantısı odasında düzenlenen imza törenine 7 numaralı formayı giyerek katılan Burak, kendisini 4 yıllığına sarı-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. Burak imza töreninin ardından sahada basın mensuplarına poz verdi.

İmza törenine Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Mahmut Uslu ve Genel Sekreter Vedat Olcay da katıldı.

Sarı-lacivertlilerin yeni transferi, bu akşam takımıyla ilk antrenmanına çıkacak.

-''FARKLI BİR BURAK OLARAK KENDİMİ GÖSTERECEĞİM''-

İmza töreninin ardından soruları yanıtlayan Burak, daha önceki futbol yaşamında sıkça saha dışı yaşamının gündeme geldiği hatırlatılarak yöneltilen, ''İki farklı dönemdeki Burak arasında fark var mı?'' şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi:

''İnsanlar biri bin yaptığı için her şey çok abartılıyordu. Tabii ki benim de hatalarım vardı. Ama artık kendimi çok iyi biliyorum. Manisaspor'a gittikten sonra hem futbol hem sosyal olarak kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Farklı bir Burak olarak farklı bir şekilde bundan sonra kendimi göstereceğimi düşünüyorum.''

-''BU SAVAŞIN İÇİNDE VARIM''-

Fenerbahçe'nin diğer takımlara göre daha zor olduğu ifade edilerek yöneltilen soruya da Burak, ''Bu savaşın içinde sonuna kadar tabii ki de varım'' yanıtını verdi.

Burak, ''Buraya hazırım tabii ki. Bu savaşın içinde var olacağımı düşünüyorum. Herkes kadar benim de şansım olduğunu düşünüyorum. Yeni bir hoca yeni futbolcular. Takımda çok arkadaşım var. Bu savaşın içinde sonuna kadar tabii ki de varım. Kendime güveniyorum'' şeklinde konuştu.

-''MUTLU VE GURURLUYUM''-

Burak Yılmaz, Fenerbahçe'ye transfer olmaktan mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti.

Transferde emeği geçen herkese teşekkür eden Burak, ''Kimseyi mahcup etmeyeceğimi düşünüyorum. Fenerbahçe'nin kazanacağı kupalarda emeğimin olacağını düşünüyorum'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin büyük bir kulüp olduğunu, özellikle son dönemde elde ettiği başarılarla Türkiye'nin üzerine çıktığını herkesin gördüğünü kaydeden Burak, ''Fenerbahçe büyük bir camia bu açıkça dışarıdan görülüyor'' dedi.

Hedefleriyle ilgili olarak da konuşan Burak, kendisini Fenerbahçe'de kanıtlayıp, büyük başarılara imza atıktan sonra, yurt dışına açılmayı istediğini ifade ederek, ''Büyük başarılara imza attıktan sonra tabii ki de bende burayı basamak olarak kullanacağımı düşünüyorum'' diye konuştu.

Hangi mevkide takıma daha faydalı olacağı sorusunu ise Burak, ''Ben burada oynamak istiyorum dersem herkese saygısızlık yapmış olurum. Hocam beni nerede düşünür ve görev verirse elimden gelenin en iyisini yaparım'' şeklinde yanıtladı.

-MAHMUT USLU: ''BURAK'A İNANIYORUZ''-

Burak'ı gelecekte büyük başarılara imza atacağına inandıkları için kadrolarına dahil ettiklerini anlatan asbaşkan Uslu, transferle ilgili şunları söyledi:

''Türk futbolunun genç yeteneklerinden bir arkadaşımızı transfer ediyoruz. Yaklaşık 60 kez genç milli, 14 kez ümit milli ve 4 kez de (A) milli olan daha evvel birçok kulüpte oynayan 23 yaşındaki arkadaşımıza biz inanıyoruz. Kendisinin ileride çok önemli bir futbolcu olacağını düşünüyoruz. Fenerbahçe ve kendisine hayırlı olsun. İnşallah Fenerbahçe'de uzun yıllar oynayacak şekilde kendini hazırlar bizleri, kendisini ve ailesini mahcup etmez. 4 yıllık imza yaptık. İnşallah daha fazla oynar. Yabancı oyuncularımız bile belli süreler için geliyor ama karşılıklı memnuniyet olunca uzun yıllar kalıyor. İnşallah bu istikrarı Burak ile de sağlayacağız.''

Genel sekreter Olcay ise takımı güçlendirmek açısından bu sezon az ve öz oyuncu politikasıyla transfer yaptıklarını ifade ederek, ''Bunlardan birisini Burak ile gerçekleştiriyoruz. Takımımıza güç katacağına inanıyorum'' dedi.

"İSTENMEK GÜZEL BİR ŞEY"

Burak, imza töreni sonrası FB TV'de katıldığı canlı yayında, transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe gibi büyük bir kulüp tarafından istenmenin çok güzel bir duygu olduğunu kaydeden Burak, ''İstenmek güzel bir şey ama Fenerbahçe tarafından istenmek çok farklı bir duygu. Bekleme süresi biraz zor oldu. Ama şimdi mutluluğu yaşadığım için sevinçliyim'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin son yıllarda çok başarılı sonuçlar aldığını ifade eden Burak, ''Fenerbahçe'nin elde ettiği zaferlerden ve başarılardan sonra herkesin gönlünde bu başarılarda katkı sahibi olmak ve buraya gelmek yatar. Fenerbahçe tarafından istendiğinde çok ayrı bir duygu oluyor. Bunu anlatmak zor, yaşamak gerekiyor'' dedi.

Burak, Fenerbahçe'nin çok büyük bir camia olduğunu, bu takımın futbolcusu olarak hayatında çok şeyin değişeceğini dile getirerek, ''Daha değişmiş bir Burak olarak her şeye hazırım'' dedi. Ailesinin de bu transfere sevindiğini vurgulayan Burak, ''Onlar da benim gibi sabırsızdı ve heyecanlıydı. Şu anda onlar da en az benim kadar mutlular'' diye konuştu.

Sarı-lacivertli kulübün başına yeni bir teknik direktörün geleceğinin hatırlatılması ve bunun kendisi için avantaj olup olmadığının sorulması üzerine Burak, ''Yeni hoca gelmesi benim için avantaj gibi gözüküyor ama bu herkes için geçerli. Gelen hoca hiçbirimizi tanımıyor'' dedi.

Burak, Fenerbahçe'nin çok kaliteli futbolculara sahip olduğunu da belirterek, ''Onlarla beraber oynamak benim performansımı da etkileyecek. Hepsi birbirinden kaliteli oyuncular. Çok yetenekli futbolcularla oynamak hem beni geliştirecek ve performansımı artıracaktır'' şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın ambians olarak futbolcuların çok etkilendiği bir stat olduğunu ifade eden Burak, ''Sahaya çıkarken futbolcunun çekinerek çıktığı bir atmosfer. Fenerbahçe taraftarı her zaman stadı dolduran, futbolcusuna her zaman destek olan bir taraftar. Onlara her zaman layık olmak için elimden geleni yapacağım. Hiç kimseyi mahcup etmeyeceğimi düşünüyorum. Çok mutluyum ve gururluyum'' diyerek sözlerini tamamladı.

İLGİLİ HABERLER