Gündem
  • 9.7.2020 21:40

Fenerbahçe 10 numarasını buldu! Max Kruse'nin yerine...

Fenerbahçe Max Kruse'nin ayrılığı sonrası 10 numralı pozisyona getireceği ismi belirledi. Brezilya ekibi Palmeiras yıldız ismin ayrılığına sıcak bakıyor.

Önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe'de Max Kruse'nin yerine getirilmesi planlanan yıldız isim belli oldu.

Sarı-Lacivertli takımda uzun süredir adı anılan Gustavo Scarpa yeniden gündeme geldi.

Palmeiras'ın bu yaz takımdan ayrılmasına izin vereceği Scarpa için devrede olan takımlar arasında Fenerbahçe'nin de yer aldığı aktarıldı.

Palmeiras, 10 numarası Scarpa'yı bu yaz satmaya sıcak bakarken UOL Esporte'ye göre oyuncuyla İspanya'dan Valladolid ve Almeira ile Türkiye'den Fenerbahçe ilgileniyor.

Oyuncu için devrede olan ekiplerden biri de ismi açıklanmayan bir Arap kulübü olarak aktarılıyor.

Transferde Fenerbahçe'nin adı geçiyor olsa da Palmeiras, yıldız oyuncudan önemli bir bonservis geliri elde etmek istiyor.

Almeira'nın somut olarak 7 milyon Euro ve bir sonraki satıştan %30'luk bir pay sunduğu teklif ortaya çıkmış durumda. Fakat corona virüs salgını sonrası bu teklifin rafa kaldırıldığı ve yeni bir görüşme için Palmeiras'ın bekletiği aktarılmakta.

Corona virüs şoku yaşıyor

Corona virüs salgınının yarattığı etki göz önüne alındığında Scarpa'nın bonservisinde düşüş yaşanması muhtemel. Nitekim Palmeiras'ın 2018'de Fluminense'den transfer edilen oyuncunun performansından tam anlamıyla memnun olmadığı belirtilmekte.

Corona virüs şoku yaşıyor

Fenerbahçe'nin ilgilendiği Scarpa'nın Palmeiras kulübünde uygulanan corona virüs testinin pozitif çıktığı aktarıldı. CNN Brasil'in haberine göre corona virüs testi pozitif çıkan oyuncu bir süredir takımla çalışmalara katılmıyordu.

İLGİLİ HABERLER