Spor
  • 3.10.2008 17:10

FENERBAHÇE'DEN 'GÜVENLİK' AÇIKLAMASI

Fenerbahçe Kulübü, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde yapılan Dinamo Kiev maçında Migros ve Maraton tribünlerinde çekim yapan kişilerle ilgili haberler üzerine bugün bir açıklama yaptı.
Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, Dinamo Kiev maçında ek güvenlik tedbirlerinin uygulamaya sokulduğu belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:
"Tribünde istenmeyen olayların yaşanmaması adına, özel kameralarla donatılan güvenlik personeli tribünlerde güvenlik amaçlı çekimler yaptı. Olası bir tatsızlığı çıkaracak kişi ya da grupların tespit edilmesi amacıyla yapılan uygulama, UEFA yetkilileri tarafından da beğenildi ve onaylandı. Bu uygulamalar bundan sonra sahamızda oynanacak tüm karşılaşmalarda da aynen devam edecek ve olay çıkarmak isteyen ya da çıkaranlar tespit edilerek emniyete bildirilecek ve stada girişleri engellenecektir."
Açıklamada ayrıca, Dinamo Kiev maçına Ankara ve İzmir’den iki otobüs ile gelen kişilerin tribünde olay çıkarmak için yer aldığı ileri sürülerek, şöyle denildi:
"Ankara ve İzmir’den iki otobüs ile gelen ve tribünde olay çıkarmak amacıyla yer alan kişiler de gerek alınan önlemler, gerekse taraftarımızın sağduyulu davranışları nedeniyle bu kötü emellerine ulaşamamışlardır. Bundan sonra da Fenerbahçe yönetimi ve büyük Fenerbahçe taraftarı, işbirliği ile stadyumumuzda tatsız olaylar yaşanmasına izin vermeyecektir."

İLGİLİ HABERLER